Paskaitoje akcentuota, kad tipiška vokiška įmonė yra nedidelė, o joje vidutiniškai dirba apie dvidešimt žmonių. Dažnai Vokietijoje verslo ryšius plėtojantiems lietuviams susidaro įvaizdis, kad vokiečiai yra stagnatoriai ir šios šalies verslui trūksta veržlumo.
Dažnai Vokietijoje verslo ryšius plėtojantiems lietuviams susidaro įvaizdis, kad vokiečiai yra stagnatoriai ir šios šalies verslui trūksta veržlumo.
Teigiama, kad Vokietijoje ypač populiarus šeimyninis verslas, o patys vokiečiai skeptiškai žiūri į įvairius profesinio tobulėjimo kursus ir teikia pirmenybę per daugelį metų įgytai patirčiai.
Paskaitoje kalbėjusi AHK Lietuvos biuro vadovė Audronė Gurinskienė teigė, kad į Vokietiją ne visada yra rekomenduojama vežtis darbuotojus iš Lietuvos. Pasak A.Gurinskienės, yra pavyzdžių, kuomet Lietuvos įmonės buvo priverstos uždaryti savo filialus Vokietijoje dėl to, kad nesamdė vietos darbuotojų.
Patys vokiečiai dažnai pasižymi lojalumu savo profesijai. Vis dėlto, tai jiems neužkerta kelio dažnai kaitalioti darbus savo srities įmonėse.
Nors pastaruoju metu Vokietijoje suintensyvėjusi verslo ryšių su Lietuva paieška, tačiau mūsų šalis vokiečių verslininkams vis dar dažnai tebėra nežinoma žemė.
Nors pastaruoju metu Vokietijoje suintensyvėjusi verslo ryšių su Lietuva paieška, tačiau mūsų šalis vokiečių verslininkams vis dar dažnai tebėra nežinoma žemė.
„Vokiečiai apie Lietuvą nežino nieko, arba žino labai mažai“, – paskaitoje teigė A.Gurinskienė.
Investuojant kitose šalyse verslininkai dažnai susiduria ne tik su skirtinga įstatymine baze ar kalba, bet ir mentaliteto skirtumais.
Vokiečiai pasižymi dalykiškumu ir nėra linkę tuščiažodžiauti su kolegomis, taip pat garsėja tuo, kad yra tik vienos savo darbo srities specialistai.
Lietuvoje svarbūs reikalai įmonėje nevyksta be direktoriaus palaiminimo, o Vokietija šiuo klausimu gerokai demokratiškesnė ir norint gauti būtiną parašą ten dažnai nebūtina laukti įmonės vadovo.
Dar viena vokiečių mentaliteto savybė, kuri pradžioje gali nustebinti daugelį lietuvių, yra tiesus kritikos išsakymas.
Vokiečiai mano, kad nedviprasmiškas kritikos išsakymas yra reikalingas tam, kad žmogus pasitaisytų ir tobulėtų savo darbo srityje.
Vokiečiai mano, kad nedviprasmiškas kritikos išsakymas yra reikalingas tam, kad žmogus pasitaisytų ir tobulėtų savo darbo srityje.
Į Lietuvą atvykusius vokiečių verslininkus stebina jauni žmonės, vadovaujantys įmonėms ir jau turintys nemažai darbo patirties.
Dėl šios priežasties susitikus su Vokietijos verslininkais, jauniems ir veržliems lietuvių specialistams rekomenduojama pademonstruoti savo turimus apdovanojimus, sertifikatus ir įvairius diplomus, kurie vokiečiams yra žmogaus profesinės srities pasiekimų įrodymas.
Vokietijoje įprasta įmonių vadovų postuose matyti vyresnio amžiaus žmones. Be to, šioje šalyje nieko nestebina darbo patirties beveik neturintys trisdešimtmečiai, kurie vis dar ieško savo gyvenimo kelio.
A.Gurinskienė paskaitoje negailėjo gerų žodžių kalbėdama apie vokiečių darbuotojų savybes. Ji teigė, kad vokiečiai yra pasitikintys, ko dažnai trūksta lietuvių darbuotojams, patikimi ir atsakingi darbuotojai. Maža to, Vokietijos įmonėse laikomasi žodinių sutarimų ir kiekvieno susitarimo nebūtina patvirtinti raštiškai.