Toks perspėjimas paskelbtas po to, kai britų premjerė Theresa May neseniai Kinijoje vykusio Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikimo metu pamėgino inicijuoti prekybos derybas.
„Kaip Vokietijos vyriausybės atstovas spaudai, nesiimsiu spręsti dėl to, su kuo Britanijos premjerė veda derybas“, – žurnalistams Berlyne sakė Vokietijos vyriausybės vadovės atstovas Steffenas Seibertas.
Tačiau jis pabrėžė, kad „akivaizdu, jog ES valstybė narė negali vesti dvišalių derybų dėl laisvosios prekybos susitarimų su ES nepriklausančia šalimi, kol ji vis dar yra ES narė“.
Britai dar birželį balsavo už šalies išstojimą iš Bendrijos, tačiau šalies valdžia iki šiol neaktyvavo Lisabonos sutarties 50-ojo straipsnio, reglamentuojančios narės išstojimą.
Tačiau Th.May namuose yra spaudžiama apibrėžti, koks bus pasaulis po vadinamojo „Brexit“. Ir vienas iš pagrindinių iššūkių Britanijai bus susiderėti dėl prieigos prie pasaulinių rinkų, o šiuo metu Briuselis tokius klausimus sprendžia visų valstybių narių vardu.
Britanijos vyriausybės vadovė G20 metu mėgino pasinaudoti galimybe aptarti laisvosios prekybos susitarimus su ES nepriklausančiomis šalimis ir apie galimą susitarimą pasikalbėjo su Australijos premjeru Malcolmu Turnbullu. O vėliau Indija, Meksika, Pietų Korėja ir Singapūras davė suprasti, kad „sveikintų“ derybas dėl prekybinių barjerų panaikinimo, pranešė Th.May.