Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vokietijoje metų infliacija šiais metais gali perkopti 2 proc. pirmą kartą nuo 2012-ųjų

Vokietijoje metų infliacija šiais metais gali perkopti 2 proc. ribą pirmą kartą nuo 2012-ųjų dėl kylančių energijos kainų, nors ekonomikos atsigavimas bus silpnesnis, nei tikėtasi anksčiau, trečiadienį prognozavo vyriausybės patarėjai ekonomikos klausimais.
Per pandemiją ištuštėjęs Berlynas
Per pandemiją ištuštėjęs Berlynas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

2021 metais kainos gali augti 2,1 proc., o 2022 metais – 1,9 proc., pranešime teigė vyriausybei patarianti vadinamoji „Išminčių“ grupė.

Tai reiškia, kad 2021 metais infliacija didžiausioje Europos Sąjungos ekonomikoje viršys Europos Centrinio Banko (ECB) siekiamą infliacijos tikslą – šiek tiek mažiau nei 2 procentai.

Tikimasi, kad smarkiai sulėtėjusi 2020 metais, infliacija šiemet ūgtels, kai ekonomikos atsigavimas įsibėgės sušvelninus priemones, skirtas stabdyti COVID-19 plitimą.

Pernai Vokietijoje kainos susitraukė 0,5 proc., o šiemet jas didina energijos kainos, kylančios nuo sausio mėnesio, kai buvo įvestas anglies dioksido mokestis.

Preliminarūs oficialūs duomenys parodė, kad vasario mėnesį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, infliacija siekė 1,3 proc. ir tai buvo sparčiausias augimas nuo 2020 metų kovo mėnesio, kai šalys susidūrė su pirmąja koronaviruso banga.

Dėl istorinių priežasčių Vokietija tradiciškai atsargiai vertina infliaciją. Didelė hiperinfliacija praėjusio amžiaus 3-iojo dešimtmečio pradžioje sužlugdė ekonomiką ir pakurstė politinę nestabilumą besiformuojančioje Veimaro Respublikoje, kurią pakeitė nacių valdymas.

Šalyje, kuri nuo to laiko nuolat nerimauja dėl valiutos stabilumo, kylančios kainos sukėlė kritikos ECB ir jo itin ekspansinės pozicijos atžvilgiu bangą.

Vokietijos vyriausybės patariamosios komisijos narys Volkeris Wielandas praėjusią savaitę paragino ECB apsvarstyti palūkanų normų kėlimą, jei infliacija padidėtų.

Vis dėlto ECB vadovė Christine Lagarde praėjusią savaitę tvirtino, kad augančią infliaciją lėmė „laikini veiksniai“, susiję su pandemija ir aukštesnėmis energijos kainomis.

Trečiadienio pranešime „Išminčiai“ taip pat sumažino ekonomikos augimo prognozes, atsižvelgdami į tebesitęsiančius su koronavirusu susijusius apribojimus.

Ekspertų teigimu, Vokietijos gamybos apimtys ūgtels 3,1 proc., o ne 3,7 proc., kaip prognozavo lapkričio mėnesį.

Naujas skaičius atitinka pačios vyriausybės prognozes dėl 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo šiais metais, po 5 proc. nuosmukio 2020 metais.

Ekspertai prognozuoja 4 proc. augimą 2022 metais, o ekonomika turėtų sugrįžti į iki pandemijos buvusį lygį 2021 metų pabaigoje ar 2022 metų pradžioje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų