Šalies gamybos sektorius lapkritį pagamino 0,2 proc. mažiau produkcijos nei ankstesnį mėnesį, pranešė federalinė statistikos agentūra „Destatis“.
Patikslinti duomenys parodė, kad spalį gamyba išsaugo 2,4 procento.
2021 metų lapkričio mėnesį gamybos lygis buvo 2,4 proc. mažesnis už tą patį 2020 metų mėnesį ir 7 proc. atsiliko nuo Vokietijoje fiksuoto lygio prieš prasidedant pandemijai 2020 metų vasario mėnesį.
Nors gamybos apimtys sumenko, eksportas lapkritį, palyginti su ankstesniu mėnesiu, išaugo 1,7 proc. ir tai buvo antras augimo mėnuo iš eilės.
Eksporto vertė siekė 125,7 mlrd. eurų, o eksportas į kitas Europos Sąjungos šalis per metus išaugo 14 procentų.
„Eksporto – ir mažesniu mastu – pramonės produkcijos atsigavimas pirmaisiais ketvirtojo ketvirčio mėnesiais rodo, kaip greitai ir stipriai Vokietijos pramonė gali atsigauti, kai tik pasaulinių tiekimo grandinių kliūtys sumažės“, – pažymėjo banko ING ekonomistas Carstenas Brzeskis.
Tačiau tokia perspektyva dar tik laukia ateityje, nes pramonė vis dar „neišsivaduoja iš pasaulinės tiekimo grandinių trinties gniaužtų“ ir užtruks bent iki pavasario, kol ji grįš į tvarų atsigavimo kelią, mano analitikas.
Pandemija sukėlė didelius tiekimo grandinių sutrikimus, dėl kurių pritrūko žaliavų ir pagrindinių komponentų.
Vokietijos ekonomikai itin svarbi automobilių pramonė ypač stipriai nukentėjo dėl puslaidininkių trūkumo 221-aisiais.
Vis dėlto sektoriui lapkritį sekėsi geriau – gamyba išaugo 4,1 proc., tačiau to nepakako, kad automobilių gamintojai išvengtų nesėkmingų metų, nes automobilių pardavimai Vokietijoje pernai sumažėjo daugiau nei 10 procentų.