„Euro zonos ekonomikos perspektyvos tikrai nėra tokios prastos, kokiomis jas kartais bandoma pavaizduoti“, – pareiškė jis.
„Tą galima pasakyti net ir atsižvelgus į pastaruoju metu padidėjusią riziką, dėl kurios infliacija bendros valiutos bloke gali būti mažesnė, negu prognozuojama“, – pridūrė jis.
Vokietijos centrinis bankas trečiadienį paskelbė 2015 metų ataskaitą, kurioje nurodė, kad jo pelnas pernai padidėjo nuo 3 mlrd. eurų 2014 metais iki 3,2 mlrd. eurų. Padidėjęs banko pelnas iš finansinių operacijų kompensavo iki rekordiškai žemo lygio sumažėjusių palūkanų pajamų smukimą.
J.Weidmannas taip pat paragino ECB nesiimti netradicinių skatinamųjų priemonių ir neatsisakyti kiekybinio skatinimo programoje nustatytų apribojimų dėl metų pradžioje padidėjusio kintamumo finansų rinkose. Euro zonos centrinis bankas kovo mėnesio posėdyje ketina peržiūrėti savo pinigų politiką.
„Trumpalaikiams rinkos lūkesčiams nereikėtų skirti per daug dėmesio. Be to, pavojinga ignoruoti ilgalaikę riziką, susijusią su skatinamąja ECB politika, ir jos šalutinį poveikį“, – pareiškė Vokietijos centrinio banko vadovas.