Federalinės statistikos agentūros „Destatis“ teigimu, didžiausia Europos ekonomika liepą eksportavo 0,5 proc. daugiau nei birželį, o eksportuotų prekių vertė siekė 115 mlrd. eurų.
Importas liepą, palyginti su ankstesniu mėnesiu, sumenko 3,8 proc., todėl Vokietijos prekybos perteklius šiek tiek padidėjo iki 17,9 mlrd. eurų, remiantis pagal sezoniškumą pakoreguotais asmenimis.
Pasaulinės tiekimo grandinės problemos ir neišspręsti prekybos konfliktai reiškia, kad ekonominiame horizonte tebėra „juodų debesų“, pažymėjo įtakinga Vokietijos pramonės federacija BDI.
Federacijos teigimu, žaliavų ir pagrindinių komponentų, tokių kaip puslaidininkiai ir plastikai, trūkumas stabdė Vokietijos pramonės gamybos apimčių augimą.
Ypač nukentėjo Vokietijos automobilių pramonė, laikoma eksporto lyderė, o „Volkswagen“ atsidūrė tarp bendrovių, kurios buvo priverstos laikinai stabdyti arba mažinti gamybos apimtis.
Vokietijoje pramonės užsakymų portfelis liepą pasiekė rekordinį lygį, o gamyba taip pat augo po trijų iš eilės mėnesių nuosmukio.
Visgi užpildytos užsakymų knygos „negarantuoja būsimos eksporto sėkmės“ ir „automatiškai“ nelemia tolesnio augimo, pažymėjo BDI.
Nuo pandemijos pradžios, Vokietijos eksportas pirmą kartą viršijo ikikrizinį lygį šių metų birželį.
Eksportas į ES valstybes nares liepą, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 17,7 proc., o eksportas į kitas šalis – 6,8 procento.
Eksportas į Kiniją – pagrindinę Vokietijos eksporto rinką, sumenko 4,3 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais.