Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietijos pramonės užsakymai sausį smuko

Vokietijos pramonės užsakymai sausį smuko labiau nei tikėtasi, ketvirtadienį parodė oficialūs duomenys, o tai – dar vienas nerimą keliantis ženklas svarbiausiam didžiausios Europoje ekonomikos gamybos sektoriui.
FOCKE STRANGMANN / AFP
FOCKE STRANGMANN / AFP
Temos: 1 Vokietija

Nauji užsakymai, atidžiai stebimi kaip būsimo verslo aktyvumo rodiklis, sumažėjo 11,3 proc., palyginti su praėjusiu mėnesiu, pranešė Federalinė statistikos tarnyba „Destatis“.

Agentūros „FactSet“ kalbinti analitikai tikėjosi bemaž perpus kuklesnio kritimo – vidutiniškai 6 procentais.

Paskutinį praėjusių metų mėnesį užsakymų apimtys netikėtai išaugo 12 proc., o neigiamas sausio rezultatas iš dalies paaiškinamas palyginimo baze.

Ekonomikos ministerija pranešė, kad užsakymų iš euro zonos sausį mažėjo daugiau nei ketvirtadaliu, po stipraus rodiklio gruodį, o paklausa iš kitur šiek tiek padidėjo.

Nuosmukis pirmąjį šių metų mėnesį pasiskirstė daugelyje sektorių, ypač smarkiai sumenko elektros įrangos, metalo ir farmacijos gaminių užsakymai, nurodo ministerija.

„Destatis“ pabrėžė, kad „mažiau nepastoviu“ trijų mėnesių palyginimu, lapkritį-sausį naujų užsakymų buvo 2,3 proc. daugiau nei per ankstesnius tris mėnesius.

Aukšta infliacija, brangi energija ir sumažėjusi paklausa pagrindinėje Kinijos rinkoje pastaraisiais mėnesiais labai paveikė Vokietijos pramonę – šalies ekonomikos stuburą.

Negalutiniais duomenimis, pernai Vokietijos ekonomika susitraukė 0,3 proc., o šalies centrinis bankas šiems metams pranašauja kuklų atsigavimą – augimą 0,4 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos