Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vokietijos pramonės užsakymų portfelis vasarį augo dėl atsigavusios vidaus paklausos

Vokietijos pramonės užsakymų portfelis vasario mėnesį augo antrą mėnesį iš eilės dėl atsinaujinančios vidaus paklausos, nepaisant sumažėjusio užsakymų kiekio iš užsienio, parodė ketvirtadienį paskelbti oficialūs duomenys.
Vokietija
Vokietija / „Scanpix“/AP nuotr.

Užsakymų portfelis per mėnesį ūgtelėjo 1,2 proc., remiantis pagal sezoniškumą pakoreguotus duomenis, pranešė federalinė statistikos tarnyba „Destatis“.

Šie duomenys šiek tiek viršijo finansinių paslaugų teikėjo „Factset“ prognozuotą 1 proc. prieaugį.

Naujų užsakymų, palyginti su 2020 metų vasario mėnesį, padidėjo 5,6 proc., pranešė „Destatis“.

Vasario mėnesio rodiklio ūgtelėjimą lėmė netikėtas 4 proc. siekęs užsakymų šuolis Vokietijoje, pažymėjo „Destatis“, o vidaus paklausa atsigavo, nepaisant vis dar galiojusių koronaviruso apribojimų didžiausioje Europos ekonomikoje.

Pramonės užsakymų rodiklis yra atidžiai stebimas kaip pagrindinis būsimos ekonominės veiklos rodiklis, ypač Vokietijoje, kuri yra laikoma gamybos jėgaine.

Tuo tarpu patikslinti duomenys parodė, kad sausį užsakymų portfelis ūgtelėjo ne 1,4 proc., o 0,8 procento.

„Gamybos sektoriaus užsakymų portfelis ir toliau didėjo <...> ir penktą mėnesį iš eilės viršijo 2020 metų vasario lygį“, – sakoma ekonomikos ministerijos pranešime, kuriame išskirta didelė automobilių gamybos ir staklių gamybos paklausa.

Per pirmąją COVID-19 pandemijos bangą Vokietijos pramonės užsakymų portfelis smarkiai susitraukė, prieš pradėdamas atsigauti, sušvelninus ribojamąsias priemones.

Vis dėlto nuo lapkričio Vokietijoje vėl buvo atnaujintos ribojamosios priemonės, todėl pastaraisiais mėnesiais pramonės sektorius labiau priklausė nuo užsienio paklausos, ypač nuo iš Kinijos gaunamų užsakymų.

Vasario mėnesio duomenys rodo, kad ši tendencija susilpnėjo: vidaus paklausa ūgtelėjo 4 proc., o užsakymų skaičius iš užsienio smuktelėjo 0,5 procento.

Eksporto paklausos sumažėjimą daugiausia lėmė 2,3 proc. sumažėję užsakymai iš kitų šalių nei euro zonos, o užsakymų iš bendros valiutos naudojančio bloko padaugėjo 2,7 procento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos