„Süddeutsche Zeitung“ išspausdintame straipsnyje teigiama, kad Vokietijos vyriausybė gerokai praretino kai kurias netrukus pasirodysiančios penktos ataskaitos apie skurdą ir turtą šalyje dalis. Nors ataskaita oficialiai bus pristatyta tik 2017 m., tačiau juodraštinis jos variantas pateko į žiniasklaidos rankas praėjusią savaitę.
Ištrintose pastraipose buvo teiginiai, kad turtingi žmonės Vokietijoje turi didesnę politinę įtaką už skurdžiau gyvenančiuosius. „Süddeutsche Zeitung“ straipsnis sukėlė kritiką būsimajam tyrimui, taip pat konstatavusiame, jog skurdžiai gyvenančių vokiečių gretos auga.
Dienraščio žurnalistai teigia, kad valdžia iš tyrimo nusprendė išbraukti taip skambantį teiginį: „Politiniai pokyčiai yra žymiai labiau tikėtini, jeigu juos remia žmonės, gaunantys didesnes pajamas“.
Be to, pirminėje ataskaitos versijoje perspėjama apie galimą politinio atstovavimo krizę, kadangi žmonės su mažesnėmis pajamomis dažniau susilaiko nuo politinio įsitraukimo, o politikai, priimdami sprendimus, į jų lūkesčius atsižvelgia rečiau.
Žurnalistai naujesnėje ataskaitos versijoje taip pat pasigedo teiginio apie specialių interesų grupių ir lobizmo įtaką politiniams procesams.
Paskleista žinia apie nepatogių citatų ištrynimą sukėlė opozicijos kritiką.
„Turime kalbėti atvirai apie savo demokratijos trūkumus“, – sakė Žaliųjų partijos atstovė Brigitte Pothmer.
Atskaitą apie skurdo ir turto lygį Vokietijoje šalies valdžia publikuoja kas ketverius metus.
2015 m. Vokietijos darbo ministrė Andrea Nahles paskelbė, kad būsimoji ataskaita pirmą sykį tirs ir elito ir šalies turtingųjų daromą įtaką politinių sprendimų priėmimui.