15min neseniai rašė, kad Žemės ūkio ministerija už įrašą feisbuke ketina mokėti 100 eurų, už straipsnį – 400 eurų, už vieną „kliką“ – 36 centai, už reportažą – 18 tūkst. eurų, o visam viešinimui per artimiausius kelerius metus išleis 6 milijonus eurų. Ekspertų vertinimu, tokia kaina yra gerokai per didelė.
VPT penktadienį nustatė, kad nustatydama kvalifikacijos reikalavimus ir taikydama netinkamą kainodarą ŽŪM pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. 3 mln. 130, 2 tūkst. eurų be PVM vertės sutartį perkančioji organizacija turi nutraukti.
ŽŪM Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Božena Zaborovska-Zdanovič BNS sakė, jog ministerijos vadovybė dėl tolimesnių veiksmų dėl šio pirkimo apsispręs kitą antradienį.
Viešąjį pirkimą visuomenės informavimo kompanijai internete, televizijoje ir radijuje ŽŪM skelbė 2017-ųjų spalį, jį laimėjo įmonių „Informacijos vadybos agentūra“ ir „Gomedia“ grupė, konkurse tai pat dalyvavo kita įmonių grupė – bendrovės „Carat“, „Žinių studija“ bei „Magnet LT“.
Pasak VPT, ministerija konkurso sąlygose nustatė skirtingą sutarties kainos apskaičiavimo metodiką – vienoje pirkimo dokumentų vietoje nurodė įsigyjamų paslaugų kiekį bei maksimalią lėšų sumą, kurią planuoja skirti nurodytų paslaugų įsigijimui, kitoje reikalauja tiekėjams patiems siūlyti paslaugų kiekius ir kainą.
„Toks sutarties kainos skaičiavimo būdų derinys neatitinka Kainodaros taisyklių nustatymo metodikos, yra netinkamas, neužtikrina skaidrumo ir racionalaus lėšų panaudojimo. Pirkimo dokumentuose nustatydama netinkamą kainodarą perkančioji organizacija pažeidė Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintus lygiateisiškumo ir skaidrumo principus“, – teigia VPT.
VPT taip pat nustatė, kad ŽŪM jau pradėjusi pirkimo procedūras sumažino kvalifikacijos reikalavimus tiekėjo specialistui – iš pradžių nurodžiusi, kad specialistas turi būti sukūręs ne mažiau kaip penkias ir ne trumpesnes nei 15 minučių televizijos laidas žemės ūkio tematika, vėliau reikalaujamą trukmę perkančioji organizacija sutrumpino iki 10 minučių.
„Žemės ūkio ministerija negalėjo daryti tokio pirkimo dokumentų tikslinimo jau vykstant konkursui, nes toks keitimas yra laikomas esminiu, į pirkimą galinčiu pritraukti daugiau potencialių tiekėjų. Perkančioji organizacija turėjo pirkimą nutraukti ir skelbti naują“, – pabrėžia tarnyba.
VPT nuomone, per aukštas ir konkurenciją dirbtinai ribojantis reikalavimas buvo tai, jog reikalauta, kad visus keliamus reikalavimus turi atitikti vienas, o ne grupė specialistų.
VPT rekomenduoja sutartį nutraukti ir rengti naują konkursą minėtoms paslaugoms.
Sutartis laikinai stabdoma
Vilnius, birželio 29 d. (BNS). Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) po Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pateiktų pastabų laikinai stabdo viešinimo paslaugų žiniasklaidoje sutartį, kurios trejų metų vertė siekia 3,1 mln. eurų.
Ministerija teigia, kad tokį sprendimą dėl ES paramos Lietuvos kaimui viešinimo paslaugų sutarties priėmė „rūpindamasi viešuoju interesu ir siekdama taupyti Europos Sąjungos paramos lėšas“. Galutinį sprendimą ketinama priimti vėliau.
„Ketinama nagrinėti Viešųjų pirkimų komisijos pateiktas pastabas ir tuomet priimti galutinį sprendimą. Pažymėtina, kad, vykdydama šį pirkimą, Žemės ūkio ministerija laikėsi procedūrų ir konsultavosi su Viešųjų pirkimų tarnyba“, – nurodoma ministerijos pranešime.
Pasak ŽŪM, sutartis buvo pasirašyta šių metų kovo 21 dieną, ją vykdė dvi įmonės – „Informacijos vadybos agentūra“ ir „ GoMedia“. Lėšos, skirtos viešinimui, kurio pagrindinė užduotis yra skleisti informaciją apie ES paramą Lietuvos kaimui, yra numatytos Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programoje.