Interviu CNBC Scottas Pruittas pareiškė, kad „tikslaus žmogaus veiklos poveikio klimatui nustatymas yra labai sudėtinga procedūra ir“ šiuo klausimu yra „didžiulių nesutarimų“.
„Todėl ne – nesutikčiau, kad visuotiniame atšilime, kurį stebime, pagrindinis vaidmuo tenka anglies dioksidui“, – pareiškė jis.
Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos, kuriuo siekiama sumažinti išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį, S. Pruittas pavadino blogu sandoriu. Vyriausiasis JAV ekologas išreiškė susirūpinimą dėl to, kad šis susitarimas nebuvo svarstytas Senate.
S. Pruitto paskyrimas EPA vadovu dėl jo požiūrių buvo sukėlęs skandalą, rašo BBC.
Buvęs Oklahomos generalinis prokuroras jau yra kritikavęs visuotinio atšilimo teoriją ir reiškęs abejonių ir dėl šios problemos masto, ir dėl jos sąsajos su žmogaus veikla. Be to, jis yra laikomas iškastinio kuro pramonės sąjungininku ir, kol ėjo generalinio prokuroro pareigas, ne kartą buvo padavęs EPA į teismą.
Susitarimą dėl kovos su klimato kaita pasirašė daugiau kaip 170 šalių, įskaitant JAV ir Kiniją. Pagal šį susitarimą Jungtinės Valstijos buvo įpareigotos iki 2025 metų išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti 26–28 proc., palyginti su 2005 metų lygiu.
Maždaug 97 proc. pasaulio mokslininkų sutinka, kad prie Žemės temperatūros pakilimo pastaraisiais dešimtmečiais daug prisidėjo žmogaus veikla, visų pirma iškastinio kuro, tokio kaip nafta, dujos ir anglis, deginimas.