Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vyriausybė atidėjo sprendimą dėl Lietuvos oro uostų atleidimo nuo pelno įmokos

Vyriausybė nusprendė savaitei atidėti klausimą dėl valstybės įmonės Lietuvos oro uostų atleidimo nuo pelno įmokos į valstybės biudžetą mokėjimo.
Vilniaus oro uoste
Vilniaus oro uoste / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Susisiekimo ministerija pateiks papildomą informaciją, kurios reikia Konkurencijos tarybai apie šito sprendimo pagrįstumą“, – posėdyje sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasiūlymą teikusios Susisiekimo ministerijos teigimu, Lietuvos oro uostų pelno įmoka į biudžetą turėtų sudaryti 4,045 mln. eurų (85 proc. paskirstytinojo pelno), todėl ją sumokėjusi įmonė taptų nemoki, todėl ministerija siūlo įmokos dydį sumažinti iki 1 euro.

Ministerijos teigimu, dėl COVID-19 pandemijos ir suprastėjusių rezultatų, sumokėję pelno įmoką Lietuvos oro uostai negalėtų atsiskaityti su darbuotojais, paslaugų teikėjais, prekių, darbų tiekėjais. Be to, įmonei tektų strateginius rekonstrukcijos projektus ir skolintis iš komercinių bankų apyvartinėms lėšoms.

„Sumokėjus nurodytą pelno įmoką ir esant kitoms aplinkybėms, jau 2021 metų spalio mėnesį įmonės pinigų srautai taptų neigiami ir įmonė susidurtų su likvidumo problemomis. (...) Pažymėtina, kad dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir krizės aviacijos sektoriuje Įmonės finansinė padėtis artimiausiu metu, kaip prognozuojama, reikšmingai negerės“, – nurodo ministerija.

Lietuvos oro uostai dėl pandemijos ir suprastėjusių rezultatų pernai atliko turto vertės sumažėjimo testą, kurio rezultatas neigiamai atsiliepė 2020 metų rezultatui. Įmonė pernai patyrė 9,807 mln. eurų nuostolių, o jos sukauptas nepaskirstytas pelnas, metų pabaigoje siekes 4,758 mln. eurų, susidarė iš prieškrizinių veiklos metų.

Bendrovė prognozuoja, kad šiemet jos pajamos, palyginti su 2019 metais, vis dar bus gerokai mažesnės ir sudarys vos 47 proc. tuometinio srauto, arba 23 mln. eurų.

Tris šalies oro uostus valdantys Lietuvos oro uostai šių metų pirmąjį pusmetį patyrė 4,67 mln. eurų grynojo nuostolio – 2,4 karto daugiau nei pernai tuo pat metu. Įmonės pajamos pirmąjį pusmetį mažėjo 22 proc. iki 9,07 mln. eurų: vien aviacinės veiklos pajamos smuko 23 proc. iki 5,57 mln. eurų, kitos pajamos sumenko 20 proc. iki 3,5 mln. eurų.

Lietuvos oro uostų nuostolis prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA) sausio-birželio mėnesiais buvo 0,62 mln. eurų. Pernai tuo pačiu metu EBITDA pelnas buvo 1,32 mln. eurų.

Pernai Lietuvos oro uostuose aptarnauta 1,8 mln., 2019 metais – 6,5 mln. keleivių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais