Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vyriausybėje – siūlymas 15–16 proc. didinti minimalią algą ir NPD

Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti Socialinės apsaugos ir darbo bei Finansų ministerijų siūlymus nuo kitų metų 15 proc. didinti minimalią mėnesio algą (MMA) ir beveik 16 proc. – neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD).
Banknotų iliustracijos
Banknotų iliustracijos / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

BNS šaltiniai Vyriausybėje patvirtino, kad siūloma MMA padidinti 110 eurų iki 840 eurų (iki mokesčių), o NPD – 85 eurais iki 625 eurų.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė antradienį neatskleidė konkrečių skaičių, tačiau teigė, kad Trišalei tarybai neradus bendro sprendimo dėl MMA Vyriausybė trečiadienį teiks „siūlomų alternatyvų viduriuką“.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS sakė, jog dėl gresiančios recesijos MMA nuo sausio reikėtų didinti mažiau – iki 800 eurų, o NPD – daugiau – iki 740 eurų, o vėliau pavasarį MMA būtų galima didinti iki 888 eurų.

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkės Ingos Ruginienės teigimu, Vyriausybės planai beveik vienodai – 15–16 proc. – didinti ir MMA, ir NPD yra parama verslui.

„Swedbank“ ekonomistas Nerijus Mačiulis teigė, kad MMA kėlimas 15 proc. gali dar labiau didinti infliaciją ir nedarbą, todėl saugiau būtų minimalios algos dydį peržiūrėti du kartus per metus ir sparčiau didinti NPD.

Premjerė Ingrida Šimonytė anksčiau teigė, kad derantis dėl minimalios algos reikėtų atsižvelgti į galimą mažesnį ekonomikos bei atlyginimų augimą kitais metais.

Prezidentas Gitanas Nausėda siūlė NPD padidinti ne mažiau kaip 100 eurų iki 640 eurų, o MMA dydį kelti pagal tarp socialinių partnerių suderėtą formulę.

Šiemet MMA siekia 730 eurų (neatskaičius mokesčių), arba 550 eurų „į rankas“, NPD – 540 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos