„Siekiame, kad Nacionalinė plėtros įstaiga, kuri telks įvairias finansines priemones vienoje vietoje, būtų patikimas verslo partneris, ypač – strateginėse ir aukštą pridėtinę vertę kuriančiose srityse. Stipri, savarankiška ir politiškai nepriklausoma įmonė užtikrins įvairių finansinių priemonių sinergiją, efektyvų ES paramos panaudojimą – tai leis pritraukti daugiau investicijų į valstybei svarbias veiklos sritis, kurti žalesnę, atsparesnę ir tvaresnę Lietuvą. O nauja vystomojo bendradarbiavimo funkcija leis mūsų šaliai kartu su partneriais aktyviau dalyvauti bendruose Ukrainos atstatymo projektuose“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Šiuo metu vyksta NPĮ vykdomosios valdybos narių atranka į kurią aktyviai dalyvauti kviečiami visi norintys specialistai. Anot ministrės G.Skaistės, įvertinus jau atrinktą tarptautinę stebėtojų tarybą ir rengiamą valdybos narių konkursą, tikimasi suburti stiprią komandą, kuri galėtų imtis ambicingų Vyriausybės keliamų tikslų.
Minimu įstatymo projektu įtvirtintas ir aktualizuotas pagrindinis NPĮ konsolidavimo reformos tikslas – turėti vieną NPĮ, kurioje būtų sutelkti finansiniai ir žmogiškieji ištekliai.
NPĮ suteikta galimybė sutelkti įvairius finansavimo šaltinius svarbioms Lietuvos ekonomikos sritims – verslumo skatinimo ir plėtros, inovacijų, atsinaujinančių energijos išteklių, energijos efektyvumo ir kitoms – finansuoti.
Ši reforma – viena Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ sudedamųjų dalių, kuri padės Lietuvai pasiekti proveržį finansų srityje, kurti tvaresnę ir atsparesnę ateities ekonomiką.
Vyriausybei pritarus, INVEGA įgyvendins skatinamąsias finansines priemones, projektus ir programas vystomojo bendradarbiavimo srityje. Plėtojami vystomojo bendradarbiavimo projektai leis Lietuvai reikšmingai prisidėti prie Ukrainos atstatymo ir kitos pagalbos šiai šaliai telkimo.
INVEGA taip pat teiks pasiūlymus ir ekspertinę pagalbą verslui, valstybės bei savivaldybių institucijoms dėl būtinų sprendimų siekiant pagerinti investicinę aplinką, didinti projektų finansavimo prieinamumą, koordinuos žaliųjų finansų plėtrą Lietuvoje ir, remiantis tarptautine patirtimi, plėtos tvaraus ženklinimo ekosistemą.
Primename, jog LR Vyriausybės 2022 m. spalio 19 d. nutarimu Nr. 1041 „Dėl valstybės turto investavimo ir uždarosios akcinės bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ įstatinio kapitalo didinimo“ buvo suformuota Nacionalinių plėtros įstaigų grupė, kur motinine įmone tapo uždaroji akcinė bendrovė „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kitos įmonės (VIPA, VIVA, ŽŪPGF) – dukterinėmis įmonėmis.