Kai kurios įmonės ir darbininkai besikeičiančioje kapitalistinėje ekonomikoje neišvengiamai tampa nebereikalingi, o darbo vietos perkeliamos į kitas pramonės šakas ir dėl to ilgainiui gerėja gyvenimo kokybė, pareiškė W.Buffettas viename Teksase surengtame labdaros renginyje.
„Reikia pasirūpinti tais žmonėmis, kurie dėl vienos ar kitos priežasties gali – siaubinga taip sakyti, bet tai tiesa – žūti ekonomikos kelyje“, – pareiškė investicijų bendrovės „Berkshire Hathaway“ vadovas.
Paklaustas apie „General Motors“ planus uždaryti tam tikras automobilių gamyklas, W.Buffettas, dar vadinamas „orakulu iš Omahos“, atsakė, jog visais laikais bus žmonių, kurie „pasaulio ekonomikoje tampa nebeekonomiški“.
Jis pažymėjo, kad „Berkshire Hathaway“ savo veiklą pradėjo kaip tekstilės įmonė Naujojoje Anglijoje, kurioje dirbo 2 tūkst. žmonių ir pusė jų kalbėjo tik portugalų kalba. Tačiau vėliau visos gamyklos buvo uždarytos.
„Turtinga šalis gali pasirūpinti santykinai mažu skaičiumi tų, kurie buvo išstumti, ir manau, jog tai yra turtingos šalies pareiga“, – pareiškė milijardierius.
W.Buffettas pareiškė „100 proc. palaikąs laisvąją prekybą“, tačiau jos duodama didžiulė nauda gali „sugriauti“ vyresnio amžiaus darbininkų ir tų, kurie negali persikvalifikuoti ar persikelti, „gyvenimus“.
Ir nors JAV prezidentas Donaldas Trumpas kritikuoja „General Motors“ (GM) vadovę Mary Barrą dėl sprendimo uždaryti kelias gamyklas, vadovaudama automobilių gamybos bendrovei, ji, W.Buffetto nuomone, daro „įspūdingą darbą“.
GM praėjusį mėnesį paskelbė ketinanti investuoti apie 1,8 mlrd. JAV dolerių ir JAV sukurti 700 naujų darbo. Bendrovė taip pat pareiškė galėsianti pasiūlyti darbą beveik visiems 2,8 tūkst. darbuotojų, kurie dirba uždaromose gamyklose.