Pagal pesimistinį scenarijų, BVP antrąjį ketvirtį smuks vidutiniškai 10 proc., o pagal optimistinį – vidutiniškai 4 procentais.
Tuo tarpu „Goldman Sachs“, pavyzdžiui, prognozuoja, jog ūkio nuosmukis ateinantį ketvirtį sieks net 24 proc., o nedarbo lygis nuo dabartinių 3,5 proc. pakils iki 9 procentų.
Nuosmukis, kuris tęsis mažiausiai kelis mėnesius, savo mastu bus panašus į 2007–2009 metų finansų krizę ar net ją pralenks. Blogiausiu 2008 metų ketvirčiu JAV BVP metinis nuosmukis buvo pasiekęs 8,8 procento.
Tačiau artimiausiais mėnesiais prognozuojamą griūtį pakeis aktyvus augimas, mano dauguma apklaustųjų.
Tie patys „Goldman Sachs“ ekspertai spėja, jog per visus šiuos metus JAV BVP sumažės tik 3,1 procento.
Pagal optimistinį scenarijų, JAV BVP, vidutiniais 34 apklaustų ekonomistų vertinimais, trečiąjį ketvirtį padidės 1,7 proc., o ketvirtąjį ketvirtį – 3,1 procento.
Tačiau bendrame pesimistiniame scenarijuje numatoma, jog nuosmukis tęsis ir trečiąjį ketvirtį sudarys 3,8 proc., o ketvirtąjį – dar 0,5 procento.
Tyrimų bendrovės „IHS Markit“ ekonomistas Joelas Prakkenas laikosi nuomonės, jog antrąjį ketvirtį JAV BVP smuks 13 proc., tačiau spėja, jog metų pabaigoje ekonomika augs, o 2021 metais jos augimo tempas paspartės iki 3,8 procento.
O Bruce’as Kasmanas iš „JPMorgan“ prognozuoja, kad JAV BVP šiemet smuks 1,8 proc. ir pavasarį bus prarasta 7–8 mln. darbo vietų.
Gera žinia, anot jo, yra ta, jog, kitaip negu 2007–2009 metais, ekonomika galės greitai atsitiesti, jeigu koronaviruso plitimas sustos, nes pamatiniu požiūriu ji yra subalansuota.