Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žalos atlyginimą gavę žmonės galės lengviau pretenduoti į socialinę paramą

Seimas palengvino sąlygas nepasiturintiems žmonėms, gavusiems kokį nors žalos atlyginimą, gauti socialinę paramą. 94 Seimo nariai balsavo už Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisų, kuriomis siūloma į asmenų, norinčių gauti finansinę paramą, pajamas neįskaityti turtinės ar neturtinės žalos atlyginimo ar vienkartinę netekto darbingumo kompensaciją. Dar 10 parlamentarų per balsavimą susilaikė.
Piniginė
Piniginė / 123rf.com

Ši išimtis nebus taikoma gaunant išmokas pagal turto, civilinės atsakomybės, sveikatos draudimo sutartis.

Socialdarbietis Antanas Vinkus patikino, kad į socialinę paramą galės pretenduoti gyventojai, nukentėję dėl nelaimingo atsitikimo darbe, turto sunaikinimo, sveikatos sutrikdymo. Iki šiol šios pajamos buvo įskaičiuojamos į bendras gyventojo pajamas ir dėl jų dydžio.

„Gavę žalos atlyginimą iš draudimo bendrovės praranda teisę į piniginę socialinę paramą. Vaizdumo dėlei galima teigti, kad jie nukenčia du kartus. Vieną kartą nukenčia dėl įvykusių nelaimingų atsitikimų, ir antrą kartą nukenčia prarasdami teisę į socialinę paramą, jeigu įskaičius žalos atlyginimui gaunamas pajamas, pastarosios viršija remiamų pajamų dydį“, – kalbėjo A.Vinkus.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Vinkus
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Antanas Vinkus

Liberalas Kęstutis Glaveckas piktinosi, kad valdžia priprato pašalpomis, paramomis spręsti problemas, kurios, anot jo, turėtų būti sprendžiamos kitais būdais.

Jis suabejojo, ar atskirties mažinimas tokiu būdu yra teisingas.

„Neišspręsime tos problemos niekada, nes paramos gavėjų ir pašalpų gavėjų skaičius visuomet didės. Kažkur darome principinę klaidą. Todėl, manau, pats ketinimas sumažinti socialinę atskirtį teisingas, bet tie keliai, kuriuos mes pasirinkome per paramą ir pašalpas, iš tikro yra, mano supratimu, klaidingi ir neišspręstos problemos ją paliks tokią, kokia yra, įskaitant, kad mes išleisime kur kas daugiau pinigų neefektyviems tikslams pasiekti“, – kalbėjo K.Glaveckas.

Dabar asmenys, gavę pajamų, susijusių su žalos kompensavimu, praranda teisę į socialinę paramą, nes jų pajamos tada viršija nustatytą remiamų pajamų dydį.

Vyriausybė yra nepritarusi siūlomam pakeitimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų