Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žiniasklaida: pernai prekybos tinklai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo beveik 159 mln. eurų pelno

Penki didieji prekybos tinklai pernai bendrai gavo 4,7 mlrd. eurų pajamų ir uždirbo 158,9 mln. eurų pelno, pirmadienį rašo portalas „Delfi“.
Prekybos tinklai
Prekybos tinklai / 15min koliažas
Temos: 2 Pelnas Finansai

Pardavimų pajamos, palyginus su ankstesniais metais, augo visuose tinkluose (7-22 proc.), keturi tinklai augino pelnus (4,5-32 proc.), tik „Rimi Lietuva“ iš jų dirbo nuostolingai.

Vis dėlto ekonomistas pažymi, kad realios apyvartos ir pelnai – visai kitokie ir rodo, kad kainų augimas jiems neatnešė naudos. Priešingai – prekybininkai esą tapo infliacijos aukomis, ir tik vienas tinklas sėkmingai atlaikė sudėtingus praėjusius metus.

Vilniaus universiteto dėstytojas, ekonomistas Algirdas Bartkus sako, kad verslininkai daro klaidą – jie naudoja nominalius dydžius ir rezultatus skaičiuoja einamosiomis kainomis. Šie pelnai yra apskaičiuoti, naudojant einamąsias 2021 ir 2022 metų kainas.

Įvertinęs bendrą kainų lygį ekonomistas pateikė realius didžiųjų prekybos tinklų metinių (2022 metus lyginant su 2021 metais) rezultatus: „Maximos“ reali apyvarta smuko 5 proc., o pelnas sumažėjo 12 proc., „Iki“ atitinkamai – 4,1 proc. ir 11 proc., „Norfos“ – 2,8 proc. ir 8 proc. „Rimi“ apyvarta mažėjo 9,3 proc. Vienintelis tinklas, kurio reali apyvarta išaugo 2,4 proc., o pelnas – 11,5 proc. – „Lidl“.

Kaip nurodo ekonomistas, pernai „Maximoje“ vienas pirkėjų išleistas euras atnešė 4,5 cento grynojo pelno, „Iki“ – 1,1 cento, „Lidl“ – 5,7 cento, o „Norfoje“ – 2,3 cento.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų