„Yra noras vadovybės daryti auditą, nes paprastinam, bet matom, kad yra ekologiniams ūkiams didesni biurokratiniai reikalavimai, jie turi darbų žurnalus pildyti, norisi toje vietoje supaprastinti“, – Seimo Kaimo reikalų komitete trečiadienį sakė viceministras.
„Yra idėja padaryti auditą, tik mes dar patys viduje nesusitariame, kaip tą padaryti, bet yra toks nors, būtent palengvinti, nes ekologams yra sudėtingiau ūkininkauti“, – pridūrė jis.
Komitete dirbantis Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Juozas Baublys teigia, kad problema iškilo dėl ministerijos negebėjimo girdėti šios srities ūkininkų.
„Priežastis viena – ministerijos nesugebėjimas girdėti asociacijos ir žemdirbių pasiūlymų, nes nuolat kiekviename posėdyje kalbama, kad taip, bus, bet to niekas neišgirdo“, – teigė parlamentaras.
Tuo metu Ekologinių ūkių asociacijos vadovas Mindaugas Petkevičius pabrėžė, kad problema tęsiasi kelerius metus, o ūkininkai prašo aiškaus plano.
„Mūsų dabar pagrindinis prašymas – pakviesti į diskusiją svarstant ekologinio ūkininkavimo klausimus. Pasiūlymus ir sprendimo būdus esame išsiuntę, jų yra apie 20. Prašome parengti ekologinio žemės ūkio veiksmų planą, kuriuo galėtume remtis ne vienerius metus, kur būtų aiški kryptis, o ūkininkai galėtų planuotis savo darbus“, – posėdyje sakė M.Petkevičius.
„Norėtume, kad ministerija pradėtų šnekėti su ekologinių ūkių asociacija ir kitais socialiniais partneriais“, – kalbėjo jis.
Asociacijos duomenimis, Lietuvoje per metus beveik 14 proc. sumažėjo ekologinių ūkių plotas – birželio pabaigoje jis siekė 237,6 tūkst. hektarų, o toks nuosmukis yra sparčiausias šalies istorijoje.