Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šiaulių valdžiai jaunimo nedarbo problemas spręsti padės verslo profesionalai

Šiandien vienas sudėtingiausių socialinių iššūkių Lietuvoje – grėsmingai išaugęs jaunimo nedarbo lygis ir nenutrūkstantis emigracijos srautas. Šiaulių miesto savivaldybės vadovai nutarė problemą spręsti užbėgdami jai už akių – ugdyti mokinių gebėjimus dar mokykloje ir taip padėti jiems pasirengti ateičiai. Šiauliai pirmieji iš Lietuvos savivaldybių prisijungė prie profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“
Valdininkai
Valdininkai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Valdžia Šiauliai

Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas teigia, kad Savivaldybė priėmė sprendimą prisijungti prie profesinės savanorystės iniciatyvos „Kam to reikia?!“ ieškodama naujų būdų jaunimo nedarbo regione ir emigracijos problemoms spręsti. Pasak J. Sartausko, jaunimo iki 25 metų nedarbo lygis Šiauliuose pastaraisiais mėnesiais mažėjo ir dabar siekia 4,4 proc., tačiau, nepaisant to, būtina gerinti jaunimo integraciją į darbo rinką. Meras atkreipė dėmesį į tai, kad siekiant užtikrinti verslo plėtrą regione būtina sudaryti sąlygas jauniems žmonėms, baigusiems mokyklą arba studijas, įsitvirtinti Šiauliuose. 

„Savivaldybė siekia į regioną pritraukti investuotojus, kurie galėtų sukurti naujų darbo vietų. Tačiau taip pat iškyla klausimas, ar galime užtikrinti kvalifikuotų darbuotojų pasiūlą. Susidaro užburtas ratas, todėl turime ieškoti sprendimų, kaip į regioną pritraukti kvalifikuotus darbuotojus arba pradėti juos ugdyti dar mokykloje. Ieškome kelių, kaip motyvuoti jaunuolius – ateities darbo jėgą – pasilikti mūsų mieste, ir tikime, kad dirbdami kartu su „Kam to reikia?!“ komanda, galime rasti būdų, kaip šiam tikslui išnaudoti jų platformą“, – kalbėjo Šiaulių meras Justinas Sartauskas.

Pasak iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorės Ievos Dirvonskaitės, jų sukurtas interneto portalas www.kamtoreikia.lt suteikia mokytojams ir įvairių organizacijų atstovams galimybę moksleiviams praktiškai pristatyti įvairias profesijas ir papasakoti apie karjeros galimybes įgijus vieną ar kitą specialybę. Jos nuomone, ypač svarbu stiprinti įmonių ir mokyklų bendradarbiavimą regionuose, nes čia yra labiau jaučiamas kvalifikuotų darbuotojų trūkumas. I. Dirvonskaitė pažymi, kad Šiauliuose prie iniciatyvos „Kam to reikia?!“ portalo yra prisijungę 38 mokytojai iš 15 mokyklų, tačiau tik viena Šiaulių įmonė yra užsiregistravusi šiame interneto portale. „Šiaulių mokyklose yra jaučiamas didelis susitikimų su praktikais poreikis. Iniciatyva „Kam to reikia?!“ įmonėms yra puiki priemonė prisidėti prie būsimų darbuotojų ugdymo. Norime parodyti moksleiviams, kad jie turi galimybių įsidarbinti, užsiimti įdomia veikla ir susikurti finansinį pagrindą ir savo gimtajame mieste. Šiaulių miesto savivaldybės palaikymas mums yra labai svarbus. Tikimės, kad tai paskatins iniciatyvą palaikyti vietines įmones ir organizacijas“, – apie bendradarbiavimo su Šiaulių savivaldybe pradžią kalbėjo I. Dirvonskaitė. 

Dalyvaudami iniciatyvos „Kam to reikia?!“ veikloje Šiaulių miesto savivaldybės atstovai planuoja susitikti su moksleiviais, skatinti Šiaulių mokyklas pasitelkti „Kam to reikia?!“ platformą profesiniam orientavimui mokyklose, taip pat žada raginti regione veikiančias vietines įmones prisidėti prie šios iniciatyvos ir savo sėkmės istorijomis bei patirtimi dalytis su mokiniais. 

Apie profesinės savanorystės iniciatyvą „Kam to reikia?!“

Mobiliojo ryšio bendrovės „Omnitel“ ir banko „Swedbank“ sukurta profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“ ragina įvairių sričių specialistus padėti augančiai kartai teisingai pasirinkti ateities profesiją dalijantis savo profesine patirtimi su moksleiviais. Norintieji praktiniais pavyzdžiais paaiškinti, kaip mokykloje įgyjamos žinios praverčia realiame gyvenime, papasakoti apie savo profesiją bei pasidalyti patarimais, kaip atrasti tinkamiausią sritį, daugiau informacijos ras interneto portale www.kamtoreikia.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?