„Ergolain“ ekspertai: kokiuose biuruose dirbsime 2022-aisiais

Sumaniai suplanuotas, funkcionaliais baldais apstatytas biuras yra ne tik solidi įmonės vizitinė kortelė, bet ir būdas kilstelėti darbuotojų motyvaciją bei efektyvumą. Be to, tai galimybė į komandą pritraukti naujų talentų.
Ergolain Aims biuras. DARBO VIETA. Interjero dizainas RIMARTUS dizaino studija
Ergolain Aims biuras. DARBO VIETA. Interjero dizainas RIMARTUS dizaino studija / Leono Garbačausko nuotr.

Daugiau nei 23 metus „Ergolain“ įmonių grupės ekspertai padeda bendrovėms rasti optimaliausius sprendimus, kaip šiuolaikiškai, tvariai, ergonomiškai įsirengti biurus, kuriuose norėtųsi dalintis idėjomis, bendrauti su verslo partneriais bei džiaugtis darbo rezultatais. „Ergolain“ ekspertai dalinasi tendencijomis ir pasakoja, kaip biurai atrodys šiais metais.

Hibridinė realybė

Pandemija iš esmės pakeitė darbo ritmą, todėl ir 2022-aisiais hibridinis darbo modelis išliks aktualus. Monika Drigotienė, „Ergolain“ verslo plėtros vadovė, akcentuoja, kad įmonės šios darbo praktikos diktuojamus niuansus aktyviai adaptuoja ir biuruose. Pasak jos, šiuo metu bendrovės dažniausiai įsirenginėja hibridinio modelio biurus, kuriuose erdvės paskirstytos dvejopai: dalis specialistų dirba kabinetuose, dalis – bendroje erdvėje.

Rasos Ašmonaitės nuotr./Monika Drigotienė. Ergolain verslo plėtros vadovė
Rasos Ašmonaitės nuotr./Monika Drigotienė. Ergolain verslo plėtros vadovė

Be to, įmonės aktyviau diegiasi darbo vietos rezervavimo sistemas, kurios padeda tiksliai apskaičiuoti, kiek žmonių konkrečią dieną dirbs biure, o kiek nuotoliniu būdu. M.Drigotienė sukonkretina, kad bendrovės, įvertinusios nuotolinio darbo galimybes, šiuo metu yra linkusios biuruose įrengti mažiau fizinių darbo vietų.

„Pastebėtina, kad pakito požiūris į biuro baldus. Dabar biuro baldai yra lengvai transformuojami, todėl erdves galima greitai pritaikyti kasdieniams poreikiams ar vidiniam kultūriniam gyvenimui. Pvz., biurų virtuvėlių funkcija dabar platesnė, jos tampa daugiafunkcinėmis erdvėmis. Čia ne tik pietaujama, bet ir vyksta susirinkimai, o pritaikius daugiafunkcinius baldus, galima įrengti net ir papildomų darbo vietų“, – vardija M.Drigotienė.

Džeina Šmitaitė-Raižienė, „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė, atkreipia dėmesį, kad šiandienos biuruose nebelieka fiksuotų darbo vietų, todėl darbuotojai kiekvieną dieną migruoja po patalpą ir renkasi dirbti ten, kur tądien norisi.

Rasos Ašmonaitė nuotr./ Džeina Šmitaitė-Raižienė. Ergolain dizaino skyriaus vadovė
Rasos Ašmonaitė nuotr./ Džeina Šmitaitė-Raižienė. Ergolain dizaino skyriaus vadovė

„Biuruose daugėja įvairių jaukių kampelių, kuriuose galima darbuotis. Patogūs foteliai, akustinės būdelės ar nameliai, funkcionali virtuvė, poilsio zonos. Pandemija pakoregavo oficialaus biuro sąvoką. Dabar žmonės nori dirbti namus primenančioje aplinkoje“, – kalba Dž.Šmitaitė-Raižienė.

Ji pastebi, kad biuruose vyksta susitikimų kambarių transformacija: ilgus stalus su aplink išrikiuotomis kėdėmis keičia patogūs foteliukai ir žemi staliukai. Beje, šiuolaikiniai susitikimų kambariai yra lengvai transformuojami, todėl gali būti naudojami privatiems susitikimams, diskusijoms, konfidencialesniems pokalbiams, o kartais – tapti ir individualia darbo vieta.

Laimono Ciūnio nuotr./Ergolain Pigu.lt biuras. AKUSTINĖ BŪDELĖ TALK TALK
Laimono Ciūnio nuotr./Ergolain Pigu.lt biuras. AKUSTINĖ BŪDELĖ TALK TALK

Akustika ir tvarumas

Dirbant atviro tipo biure, akustiniai sprendimai tampa ypatingai svarbūs. „Ergolain“ ekspertai pasakoja, kad garsą sugeriančių sprendimų šiandienos biuruose yra įvairiausių: ne tik akustinės pertvaros, bet ir akustiniai paveikslai, šviestuvai, specialūs baldai, augalai.

„Garso izoliacija ir kokybiška akustika – komfortiško biuro garantas, ji lemia ir tai, ar darbuotojai noriai renkasi dirbti biure, kur jiems susikaupti netrukdo jokie pašaliniai garsai. Kartais nesusimąstome, kad gražus paveikslas ant biuro sienos ne tik džiugina akį, bet ir sugeria garsą. Arba dailios užuolaidos, sukuriančios namų jaukumo įspūdį, irgi atlieka akustinę funkciją“, – vardija Dž.Šmitaitė-Raižienė.

„Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė akcentuoja, kad tvarumo principai šiuolaikiniuose biuruose diegiami itin aktyviai. Baldai gaminami iš perdirbtų ar gamtai draugiškesnių medžiagų, nebelieka šiukšliadėžių po kiekvienu darbo stalu, vietoj jų biuruose statomi rūšiavimo konteineriai.

Leono Garbačausko nuotr./Ergolain Workland Quadrum. LAISVALAIKIO KAMBARYS
Leono Garbačausko nuotr./Ergolain Workland Quadrum. LAISVALAIKIO KAMBARYS

„Dar vienas tvarumo aspektas – biuro baldų atnaujinimas ir prikėlimas antram gyvenimui. Klientams siūlome neskubėti išmesti baldų, o įvertinti jų būklę. Jeigu yra galimybė, senuosius baldus prikeliame naujam gyvenimui ir surandame jiems vietos naujame biure“, – kalba „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė.

Nors pandemija iš esmės pakeitė požiūrį į darbo vietą, kartu patvirtino tiesą, kad kompetentingo darbuotojo niekas nepakeis. Būtent todėl dėmesys darbuotojų gerovei, komfortiškam darbui biure, tampa vienu svarbiausių darbdavių prioritetų.

„Įrengdami biurus, ypatingą dėmesį skiriame darbuotojų gerovei. Darbdaviams rūpi, prie kokio stalo ir ant kokios kėdės sėdėdamas specialistas kasdien dirbs, koks apšvietimas ir triukšmo lygis bus biure ir kaip visa tai galima reguliuoti. Galiausiai siekiama žmogui, kuris didžiąją darbo dienos dalį praleidžia biure, sukurti tokią aplinką, kuri primintų namus ir leistų jaustis gerai“, – apibendrina „Ergolain“ dizaino skyriaus vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų