Kaip rašoma pranešime, byloje nustatyta, kad konkurso komisija net keturis kartus kreipėsi į ieškovę UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ dėl duomenų pateikimo, tačiau ieškovė (to ji neginčija) atitinkamų duomenų, net ir pratęsus terminus duomenims pateikti, jų nepateikė, todėl nėra jokio pagrindo sutikti, kad jos pasiūlymas atmestas nepagrįstai.
„Svarbiausia, jog sprendimas leidžia tęsti mums pradėtus darbus. Daugiafunkcį sveikatinimo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą savivaldybė ir Vyriausybė imasi įgyvendinti savo lėšomis be ES paramos. Ambicingo projekto įgyvendinimui savivaldybei prireiks apie 50 mln. eurų miesto biudžeto lėšų. Šį sprendimą miesto taryba svarstys liepos 10 d. Komplekso koncesininkas lėšas gautų tik visiškai užbaigęs statybos darbus“, – pranešime spaudai cituojamas Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.
Teismo vertinimu, bendrovė žinojo, kad projekto nefinansuos nei bankas „Luminor“, nei investicijų bendrovė „BaltCap“, tačiau teikė klaidinančią informaciją.
„Bendrovė taip pat turėjo pateikti įrodymus ir dėl banko „Luminor“ rašto galiojimo, tačiau savivaldybės ir departamento iniciatyva gautas ir banko raštas, kuriuo kredito įstaiga informavo projekto finansavimo nebesvarstysianti, patvirtina, kad Vilniaus nacionalinis stadionas į kredito įstaigą rašto galiojimo niekada nesikreipė“, – teismo nutartį cituoja BNS.
Nuo kovo pradžios Vilniaus nacionalinio stadiono prašymu Vilniaus apygardos teismas buvo uždraudęs savivaldybei pasirašyti sutartį su „Axis Industries“. Kiek vėliau laikinųjų apsaugos priemonių mastas buvo sumažintas, tačiau draudimas sudaryti sutartį buvo likęs galioti.
Kol dėl bendrovės „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundų procesas stojo, Vyriausybė nusprendė perskirstyti daugiau kaip 29,4 mln. eurų ES lėšų kitiems projektams. ES lėšas, kurios anksčiau buvo numatytos daugiafunkcio komplekso įgyvendinimui, savivaldybė planuoja panaudoti 10 kitų miestui svarbių projektų.
Svarbiausia, jog sprendimas leidžia mums tęsti pradėtus darbus, – sakė Povilas Poderskis.
„Vilniaus nacionalinio stadiono“ direktorius Renatas Načajus 15min šį savivaldybės pranešimą pakomentavo trumpai: „Svarstome galimybę kreiptis į kasacinį teismą.“
Renatas Načajus: Svarstome galimybę kreiptis į kasacinį teismą.
Šiuo metu derybos dėl Daugiafunkcio komplekso statybos koncesijos vyksta su įmone „Axis Industries“. Ji projektą su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“, „Populous“ bei „Cloud architektai“. Koncesijos sutartis su privačiu investuotoju bus sudaryta 25 metams. „Axis Industries“ šio teismo sprendimo nekomentuoja.
Privatus investuotojas AB „Axis Industries“ planuoja pastatyti ne mažiau kaip 15 tūkst. vietų futbolo stadioną, sporto muziejų. Stadionas tėra tik dalis daugiafunkcio komplekso, su kuriuo kartu bus sukurta dar 15 sporto objektų – 1 IAAF reikalavimus atitinkanti lengvosios atletikos aikštė, kas Vilniuje leis rengti tarptautinio lygio lengvosios atletikos varžybas, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Komplekse taip pat atsiras 300 vietų vaikų darželis, kultūros ir ugdymo veiklų centas, biblioteka.