„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Valstybei priklausantis teniso aikštynas ir viešbučių kompleksas Palangoje bus privatizuojami

Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) atsisako nuostolingai veikiančios Palangos teniso aikštynų ir viešbučio kompleksą valdančios uždarosios akcinės bendrovės „Respublikinė mokomoji sportinė bazė“, rašoma KKSD pranešime žiniasklaidai.
Viešbutis „Tenisas“
Viešbutis „Tenisas“ / Bookings.com nuotr.

„Bendrovės vykdoma veikla nepasižymi išskirtinumu, tai nėra veiklos sritis, kurios neteikia laisva rinka, todėl bendrovės vykdomos funkcijos laikytinos kaip nebūdingos valstybei. Viešbutis neatlaiko konkurencinės kovos su daugiau nei 460 įmonių, teikiančių apgyvendinimo paslaugas. Be to, vien pernai įmonės rentabilumas (grynojo pelno ir įstatinio kapitalo santykis) buvo neigiamas 8,7 proc. Negalime ir nenorime laukti kol įmonės skolos užaugs ir valstybei teks jas dengti“, – pranešime spaudai cituojamas KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

2016 m. liepos 26 dieną įmonės įstatinis kapitalas sudarė beveik 181 tūkst. eurų. Tačiau „Respublikinės mokomosios sportinės bazės“ įstatinis kapitalas neatitinka realios situacijos.

2009 m. už kiek daugiau nei 6,2 mln. litų buvo atliktas bendrovės turto kapitalinis remontas iš Valstybės investicijų programos skirtų lėšų. Tais pačiais metais KKSD parengė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą, kuriuo turėjo būti padidintas uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas papildomais 6 208 728 litų įnašais, išleidžiant 6 208 728 paprastųjų vardinių akcijų ir jas perduodant valstybei.

Tačiau šis nutarimo projektas Vyriausybėje priimtas nebuvo motyvuojant tuo, jog tuo metu lėšos iš Valstybės investicijų programos jau buvo perduotos, paskirstytos ir panaudotos.

2009 m. Vyriausybė atmetė nutarimo projektą, motyvuodama, jog siekiama įsiterpti į jau pasibaigusius teisinius santykius ir būtų prieštaraujama tikrumo ir jį papildančiam Lex retro non agit (įstatymas negalioja į praeitį) principams.

„Turime paradoksalią situaciją – bendrovės įstatitinis kapitalas turėtų būti apie 2 mln. eurų, nors yra nepilni 200 tūkst. eurų. Tačiau tikiu, kad tai nesutrukdys objektą sėkmingai parduoti ir, vėliau, plėtoti“, – sako E. Urbanavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs