„Life Sciences Baltics 2012“ dalyvaus apie 100 Izraelio biotechnologijų įmonių vadovų ir rizikos kapitalistų

Savo dalyvavimą š.m. rugsėjo 12-14 d. Vilniuje vyksiančiame tarptautiniame gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics 2012“ patvirtino per 90 atstovų delegacija iš Izraelio biotechnologijų pramonės.
Nešiojamieji kompiuteriai
„Life Sciences Baltics 2012“ dalyvaus apie 100 Izraelio biotechnologijų įmonių vadovų ir rizikos kapitalistų. / „ITAR-TASS“/„Scanpix“ nuotr.

Dalyvių iš įvairių Europos Sąjungos ir viso pasaulio šalių sparčiai daugėja visuose forumo renginiuose – konferencijoje, partnerystės renginyje, „Start-up“ programoje, studentų konferencijoje „The Coins“ ir Baltijos šalių gyvybės mokslų pramonės parodoje.

Iš viso forume, neskaičiuojant 54 konferencijos lektorių, jau registravosi per 280 unikalių dalyvių – savo srityje iškilių mokslininkų ir verslo ekspertų. Apie pusė jų – svečiai iš užsienio šalių. Tarp iš Izraelio atvykstančių svečių yra atstovai tokių įmonių kaip Orbimed, didžiausia pasaulyje sveikatos priežiūros investicinė įmonė, valdančios apie 5 milijardų dolerių vertės turto; Cukierman & Co. Life Science, klientus visuose sveikatos priežiūros, įskaitant biotechnologijų ir farmacijos, medicinos prietaisų ir informacinių technologijų, sektoriuose aptarnaujanti investicinė bendrovė; TEVA Pharmaceutical Industries. Forume bus atstovaujama ir daugybė kitų žinomų pavadinimų – Thermo Scientific, MOOG, Servier, Genzyme, Parexel International, Grindeks, Novartis Pharma, Procter & Gamble, Astra Zeneca, MSD, Buyer, taip pat svarbiausi gyvybės mokslų institutai, klinikos ir tyrimų centrai Baltijos ir kitose šalyse.

„Užsieniečiai labai aktyviai domisi verslo partnerystės ir plėtros galimybėmis Baltijos šalyse. Ypač intensyvi registracija į partnerystės renginio metu vyksiančius individualius B2B ir FP7 susitikimus lėmė šio renginio pratęsimą dar viena diena (jis vyks rugsėjo 12 ir 13 d.). Tarp Izraelio delegacijai aktualiausių temų – Lietuvoje atliekami klinikiniai tyrimai, kuriems čia yra visos reikiamos sąlygos, taip pat Baltijos šalyse gaminama medicininė įranga“,- pasakojo renginį organizuojančios VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Paulius Lukauskas. Anot jo, tiek užsienio svečiai, tiek Lietuvos gyvybės mokslų srities atstovai aktyviai registruojasi ir numatytiems vizitams į šalies biotechnologijų ir biomedicinos įmones, domisi kitais partnerystės renginyje, parodoje užsiregistravusiais dalyviais.

Vieną ryškiausių forumo akcentų – tarptautinę konferenciją, tarp kurios pranešėjų – Nobelio premijos 2009 m. laureatė izraelietė prof. Ada E.Yonath,  Europos vaistų agentūros direktorius Guido Rasi, daugybė kitų pasaulyje pripažintų ir gyvybės mokslų srityje nusipelniusių asmenybių –  dar labiau praturtins neseniai prie programos prisijungę Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos generalinis direktorius Richardas Bergstromas, Kauno technikos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas.

Organizatorius džiugina, kad į renginį atvažiuos ne vienas užsienio lietuvis – Dr. Jokūbas Žiburkus iš Hjustono universiteto Biologijos ir biochemijos departamento; Norvegijoje Radium ligoninės Radiacinės biologijos departamente ir Oslo universiteto ligoninėje dirbantis mokslininkas Dr. Petras Juzėnas; pasaulyje unikalius tyrimus vykdantis Svinburno technologijos universiteto profesorius ir Mikrofotonikos centro (CMP) direktoriaus pavaduotojas Saulius Juodkazis ir kiti.

„Šie ir kiti lektoriai dalinsis savo profesine patirtimi ir įžvalgomis, įdomu bus susipažinti ir su jų požiūriu į Lietuvos gyvybės mokslų sritį“,- sako P.Lukauskas. Jo teigimu, dalis lektorių ir kitų forumo dalyvių dar nėra artimai susipažinę su Baltijos šalių gyvybės mokslų pramone, tad „Life Sciences Baltics 2012“ suteiks unikalią galimybę pristatyti Baltijos šalių potencialą tarptautiniu mastu, atrasti naujų mokslo ir verslo bendradarbiavimo ir plėtros galimybių.

„Svarbiausių tarptautinio gyvybės mokslų sektoriaus ekspertų žinios ir patarimai padės šioje srityje verslą startavusiems ar ketinantiems startuoti verslininkams kritiškai ir taikant realius verslo pasaulio kriterijus įvertinti savo verslo idėjas ir planus. Renginys taip pat yra puiki galimybė „įdarbinti“ Lietuvos investicijas į naujai sukurtus mokslo ir verslo slėnius, surasti jiems eksporto partnerių bei užsakovų, pasiūlyti savo paslaugas ir kartu įgyvendinti tarptautinius projektus”,- sako VšĮ “Versli Lietuva” vadovas.

Forumas „Life Sciences Baltics 2012“ – pirmasis ir didžiausias tokio pobūdžio renginys Lietuvoje ir visame Baltijos regione. Jį organizuoja VšĮ „Versli Lietuva“, renginio strateginė partnerė – LR ūkio ministerija.

Išsamiau susipažinti su „Life Sciences Baltics 2012“ programa ir registruotis dalyvauti forumo renginiuose galima interneto svetainėje www.lsb2012.lt.

Čia taip pat galima registruotis: konferencijai, partnerystės renginiui, norint dalyvauti parodoje, studentų konferencijoje „The Coins“, ar Start-up programoje. Registracija vyks iki rugsėjo 7 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų