Nors dar prieš rinkimus kai kurie tuometinės opozicijos atstovai kalbėjo apie tai, kad reikėtų mažinti įmokas į dirbančiųjų sąskaitas pensijų fonduose, nes neva to nereikia, socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės programoje kalbama vien apie įmokų didinimą: „tik subalansavę valstybinio socialinio draudimo biudžetą ir atlikę pensijų fondų veiklos įvertinimą, peržiūrėsime II pakopos pensijų fondų įmokos tarifo didinimo galimybę“.
Taigi Vyriausybė nusprendė iš esmės nebekeisti dar konservatorių vadovaujamo Seimo priimtų sprendimų – pensijų kaupimo sistemos reformą reglamentuojantys įstatymai buvo priimti lapkričio mėnesį, praktiškai paskutiniame kadenciją baigusio Seimo posėdyje. Šie įstatymai numatė, kad nuo 2013 m. sausio 1 dienos į pensijai kaupiančių dirbančiųjų sąskaitas fonduose bus pervedama po 2,5 proc. jų gaunamo darbo užmokesčio. Vėliau įmokąs numatoma padidinti iki 3,5 proc. (nuo 2020 metų). Žmonės taip pat galės į savo sąskaitas fonduose mokėti papildomai ir gauti iš valstybės paskatinamas įmokas.
Beje, per priešrinkiminę kampaniją A.Butkevičius žiniasklaidoje yra sakęs: „aš esu už tai, kad privatūs pensijų fondai Lietuvoje būtų. Tačiau mūsų visuomenėje buvo sukurtas didžiulis bumas, sukeltos emocijos, kad visi pultų ir tuose pensijų fonduose dalyvautų“. Jis tik akcentavo, kad turi būti leista žmonėms pasitraukti iš pensijų fondų.
Ši galimybė taip pat buvo numatyta Pensijų sistemos reformos įstatymuose – nuo 2013 m. balandžio 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos visi pensijų fondų dalyviai galės kreiptis ir vieną kartą sustabdyti kaupimą. Jeigu situacija pasikeistų, jie vėl galės grįžti ir pratęsti kaupimą.
Lapkričio mėnesio duomenimis, bendra Pensijų kaupimo sistemos nauda jau siekia 522 mln. litų. Dirbantieji pensijų fonduose jau sukaupė 4,68 mlrd. litų, nors į šias dirbančiųjų sąskaitas valstybė pervedė 4,24 mlrd. litų arba 440 mln. litų mažiau. Nuo 2004-ųjų, kai pradėjo veikti Pensijų kaupimo sistema, į pensiją išeinantiems pensijų fondų dalyviams arba jų artimiesiems mirties atveju pensijų kaupimo bendrovės jau išmokėjo 82,2 mln. litų.