Nuo 2004-ųjų, kai pradėjo veikti Pensijų kaupimo sistema, į pensiją išeinantiems pensijų fondų dalyviams arba jų artimiesiems mirties atveju pensijų kaupimo bendrovės jau išmokėjo 82,2 mln. litų.
Bendra Pensijų kaupimo sistemos nauda jau siekai 522 mln. litų.
„Augantis pensijų fondų turtas dėl sėkmingų investicijų – geriausias įrodymas, kad investicijos per ilgą laikotarpį gali padėti dirbančiajam sukaupti lėšų pensijai. Kadangi šiuo metu bendras pensijų fonduose esantis dirbančiųjų turtas jau yra palyginti didelis, investicijos uždirba dideles sumas“, – sakė Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.
Jis pripažino, kad nuo pat sistemos pradžios buvo ir sunkių metų, kai turto vertės mažėjo, tačiau, pasak jo, finansų rinkų svyravimai yra įprastas dalykas, todėl svarbiausia reikia žiūrėti į ilgalaikius rezultatus – po sunkesnių periodų prasideda augimas ir vertės ne tik atsistato, tačiau net yra viršijamos. Daugiau kaip šimto metų istorija rodo, jog vertybinių popierių biržos visada leisdavo uždirbti daugiau nei infliacija.
Vidutiniškai pensijų fondų valdomas turtas nuo 2004 iki 2012 metų kasmet augo po 4,8 proc. Palyginimui, vidutinė infliacija šiuo periodu siekė 4,2 proc.
Beje, konservatyviuose fonduose valdomas turtas nė vienais metais nesumažėjo. Todėl pensijų kaupimo bendrovės pensijas kaupiantiems asmenims, kuriems iki išėjimo į pensiją lieka nedaug laiko, visada rekomenduoja perkelti santaupas į konservatyvius fondus, kad būtų išvengta didesnių verčių svyravimo prieš pat išeinant į pensiją.