Pirmieji etiškos žiniasklaidos apdovanojimai: 15min – etiškiausias ir tolerantiškiausias interneto portalas

Ketvirtadienį surengti pirmieji Lietuvoje etiškos žiniasklaidos apdovanojimai. Naujienų portalų kategorijoje etiškiausiu ir tolerantiškiausiu interneto portalu pripažintas 15min.
Apdovanojimų akimirka
Apdovanojimų akimirka / Arno Strumilos / 15min nuotr.
Temos: 2 15min Žiniasklaida

Radijo kategorijoje apdovanojimas atiteko LRT, televizijos – taip pat LRT, regioninės žiniasklaidos srityje – „Šiaulių kraštui“, nacionalinės spaudos – „Lietuvos rytui“.

Apdovanojimai įteikti programos „Media4Change“ žiniasklaidos stebėsenos pagrindu. Nominacijų laureatai apdovanoti Juodojo veidrodžio statulėlėmis.

„Media4change“ judėjimas 2019 metais vykdė žiniasklaidos monitoringą, per kurį stebėti žurnalistų darbai apie psichikos sveikatą, seksualinę orientaciją, migraciją, religiją bei tautines mažumas.

Analizei pagal iš anksto apibrėžtus raktinius žodžius atrinkti darbai, kuriuose apie minėtas temas kalbėta lietuviškų naujienų kontekste.

Atlikta analizė atskleidžia, kaip žiniasklaida šias grupes vaizdavo, kokiuose kontekstuose jos atsirasdavo, kaip formuojama visuomenės nuomonė, kokiame politiniame paveiksle atsiranda grupės ir kokie pagrindiniai jų įvaizdžiai kuriami.

Tiriamuoju laikotarpiu stebėtos nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Tyrime publikacijos nagrinėtos vadovaujantis kiekybiniais (temų, žanrų pasiskirstymo aspektu) ir kokybiniais (šaltinių palyginimas, antraščių analizė) kriterijais.

Pasak programos vadovės Neringos Jurčiukonytės, monitoringo skaičiai leidžia suprasti tendencijas ir apčiuopti problemines vietas.

„Tai savotiška proga Lietuvos žurnalistikai žvilgtelėti į veidrodį ir identifikuoti pagrindines tendencijas kalbant apie psichikos sveikatą, seksualinę orientaciją, migraciją, religiją bei tautines bendrijas, permąstyti savo vaidmenį in(for)muojant visuomenę“, – sako N.Jurčiukonytė.

„Milžiniški medijų tempai ir greiti informacijos kaitos ciklai sumažina galimybes susimąstyti apie žiniasklaidos tikslumą, objektyvumą ir poveikį auditorijai. Inertiškai nutinka taip, kad publikuojamos fragmentiškos istorijos, todėl svarbios patirtys ir nuomonės lieka neišgirstos, o tai sukuria iškreiptą suvokimą apie nagrinėjamą temą. Tikiu, kad šie apdovanojimai bus gera proga permąstyti informacijos pateikimo standartus ir suteiks žinių, kaip praktikoje taikyti etiškos žiniasklaidos principus“, – sako apdovanojimų svečias Mike'as Jempsonas, kuris turi keturiasdešimties metų darbo patirtį ir vadovauja žiniasklaidos etikos labdaros organizacijai „The MediaWise trust“, kurią įkūrė 1993 metais su žmonėmis, kurie nukentėjo dėl žurnalistų klaidų.

Pasaulio Etiškos žiniasklaidos tiklo (EJN) įkūrėjas Aidanas White'as pabrėžia, kad apdovanojimai yra puiki proga žiniasklaidai į save pažvelgti iš šalies.

„Lietuvos žiniasklaida užima ypatingą vietą mano atminty. Praėjo beveik trisdešimt metų nuo svarbių, bet labai sudėtingų 1991 metų įvykių. Būtent tada Lietuvos žiniasklaida sugebėjo atkreipti viso pasaulio dėmesį ir pademonstruoti išskirtinę drąsą kovoje už šalies ir žodžio laisvę. Didžiuojuosi, kad apsilankęs jau nepriklausomoje Lietuvoje kaip Tarptautinės žurnalistų federacijos generalinis sekretorius, gavau iš jūsų prezidento medalį už solidarumą. Tai buvo gražios draugystės ir vertingos partnerystės pradžia“, – sakė jis.

„Media4Change“ veikia nuo 2009 metų. Tai yra tarptautinis judėjimas už aukščiausius standartus žurnalistikoje. Programos komandą sudaro NVO, žurnalistikos ir žmogaus teisių ekspertai iš skirtingų Europos šalių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai