Galvosūkių paaiškinimai
Akivaizdu, kad Jones matematika nėra prie širdies ir ji stipriai suklydo dukart: pirmą kartą pasirinkusi obuolių pardavimo būdą arba kainą, ir antrą kartą kuomet sutiko pinigus pasidalinti pusiau.
Iš sąlygos žinome, kad viena moteris obuolius pardavinėjo po du, kita – po tris, o vėliau obuoliai buvo parduoti po penkis. Todėl bendras obuolių skaičius turi dalintis iš visų šių skaičių. Tiesą sakant, kadangi moterys turėjo po tiek pat obuolių, o viena juos pardavinėjo po du, ir kiekvienos iš jų turimas obuolių skaičius turi dalintis iš dviejų. Taip galime apskaičiuoti, kad mažiausias įmanomas bendras obuolių skaičius buvo 60 – abi turėjo po 30. 30 obuolių Smith parduotų už 10 pensų, o Jones – už 15. Kartu šie obuoliai joms atneštų 25 pensus, jei juos parduotų atskirai.
Jei parduotų kartu už Jones numatytą kainą (5 obuoliai už du pensus), už 60 obuolių jos gautų 24 pensus. Taigi, skirtumas yra 1 pensas. Sąlygoje teigiama, kad sandoris jų pajamas sumažino 7 pensais, todėl žinome, kad bendras obuolių kiekis buvo 60x7=420. Už juos moterys gavo 168 pensus, juos pasidalino po 84. Jei savo obuolius būtų pardavusi atskirai, Jones už 210 obuolių būtų gavusi 105 pensus, todėl ji prarado 21 pensą.
Antrasis galvosūkis tikrai nepasirodė sunkus matematikos mėgėjams. Skaičiai tokie: asilo svoris – 220, karties ilgis – 4, optimalus svorio pasidalijimo santykis – 125/95. Šiuo metu asilas kabo per vidurį (ties dviejų pėdų riba), vyrai neša po 110 svarų.
95 svarai sudaro kiek daugiau nei 43 proc. asilo svorio.
Todėl asilas turėtų būti patrauktas per maždaug 7 proc. (per 0,28 pėdos) viso karties ilgio link tėvo.
Šiame galvosūkyje jums reikia išsiaiškinti, kiek kiaušinių prekeivis moteriai
bandė parduoti už 12 centų.
Atsakymas toks – iš pradžių prekeivis už 12 centų virėjai pasiūlė 16 kiaušinių. Tokiu atveju tuzino kaina yra 9 centai.
Moteris išsiderėjo dar du kiaušinius ir iš viso gavo 18, todėl tuzino kaina nukrito iki 8 centų. Kaip ji ir pasakojo sąlygoje.