Baterija
Šių metų kovo 20 dieną gimtadienį šventė Italų fiziko Alessandro Volto išradimas – Volto baterija. Ji sukurta prieš 216 metų – 1800-aisiais.
Mikrofonas
Netrukus po to, kai Alexanderas Grahamas Bellas sukūrė pirmąjį telefoną, vokietis Emilis Berlineris sukūrė žymiai modernesnį mikrofoną, kuris leido geriau girdėti garsus. Tai nutiko 1876 metais.
A.G.Bello kompanija buvo taip sužavėta patobulinimo, kad E.Berlineriui pasiūlė darbą.
Indaplovė
Praėjus keletui dienų po 1886 metų Kalėdų Josephine Garis Cochrane nuvyko į JAV patentų biurą, kuriame užpatentavo indaplovę.
Naujo įrenginio dizainas turėjo būti itin paprastas: didelis indas, kuriame yra puodelių dydžio skyriai. Ratu besisukantys skyriai plaunami karštu vandeniu.
J.G.Cochrane vėliau surado įmonę, kuri pagamino tokią indaplovę, kokią ji įsivaizdavo.
Kontaktiniai lęšiai
1887 metais perėjimas nuo akinių prie kontaktinių lęšių buvo keistas. Tais metais buvo sukurtas kontaktinių lęšių prototipas. Juos sukūrė F.A.Muelleris.
Iš pradžių kontaktiniai lęšiai buvo vadinami skleros lęšiais – tai buvo aiški nuoroda į vieną iš akies sandaros elementų. Beje, jie buvo gaminami iš tokio paties stiklo kaip ir paprasti akiniai, tad buvo labai stori, tačiau pametus buvo lengva juos rasti.
Eskalatorius
Prieš pat XX amžiaus pradžią – 1891 metais – Niujorko išradėjas Jesse Reno sukūrė eskalatorių. Pirmi tokie mechaniniai laiptai buvo pritaikyti kalnakasybos įmonėje.
Išradimas greitai sulaukė sėkmės ir tapo puikia dovana įvairių gamyklų ir kalnakasybos įmonių darbuotojams, kurie džiaugėsi akimirkomis, per kurias gali pailsinti kojas.
Automobilinis radijas
Nuotraukoje galite pamatyti, kaip atrodė pirmasis automobilinis radijas. 1919 metais jį sukūrė radijo transliacijų pionierius Alfredas H.Grebe.
Nors pirmasis automobilinis radijas buvo sunkiai pritaikomas kelyje, tačiau šis išradimas padėjo pamatą tokiems radijo imtuvams, kokie groja dabartiniuose automobiliuose.
Dirbtinės širdies aparatas
1961 metais daktaro Henry Meimlicho padedamas Paulas Winchellas sukūrė pirmą dirbtinės širdies aparatą. Prietaisą sudarė nedidelis akumuliatorius, kuris buvo pritaisomas išorėje. Jis kontroliavo kitą įrenginio dalį, įtaisytą žmogau kūne.
Toks pirmas dirbtinės širdies aparatas žmogui implantuotas 1982 metais.
Bepilotis lėktuvas
Vadinamieji dronai, kurie pastaraisiais metais tapo tikru proveržiu, buvo sukurti gerokai seniau – 1964 metais. Pirmasis bepilotis buvo vadinamas „Lockheed D-21B“. Tai buvo žmogaus nepilotuojamas žvalgybines misijas virš Kinijos vykdęs lėktuvas.
Tačiau savo misijas jis vykdė neilgai – 1969–1971 metais. JAV bijojo, kad jų bepiločiai gali bet kada nukristi. Misija buvo nutraukta.
Internetas
Prieš pat 1969 metų spalio 29-osios vidurnaktį UCLA universiteto (JAV) mokslininkai Stanfordo tyrimų institutui per primityvų ir naujai sukurtą kompiuterinį tinklą išsiuntė žodį „Log“. Tai buvo interneto kūrimo pradžia. Tuo metu šiam tinklui buvo duotas kodinis pavadinimas „Arpanet“.
Ta buvo primityvi sistema, tačiau jos pagrindu sukurtas internetas, be kurio dabar neįsivaizduojame savo gyvenimo.
Mobilusis telefonas
1973 metais bendrovės „Motorola“ tyrėjas Martinas Cooperis sukūrė mobiliojo telefono prototipą.
Tuo metu 30 sekundžių pokalbiui telefoną reikėjo įkrauti 10 valandų. Jis svėrė daugiau nei 1 kilogramą.
GPS
Globali padėties nustatymo sistema (GPS) pradėjo veikti 1978 metais, kuomet į orbitą buvo iškeltas palydovas „Navstar 1“. Šis palydovas jau yra baigęs savo misiją, tačiau per savo gyvavimo laiką spėjo pakloti pamatus dabartinei GPS sistemai.