Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

3D spausdintuvai leis NASA statyti kosminius laivus tiesiog kosmose

Jau kurį laiką sklando gandai, kad NASA kuria tūrinio spausdinimo (3D) technologiją, kuri leistų spausdinti nesvarumo sąlygomis. Pagaliau paaiškėjo, kodėl agentūrai viso to prireikė.
„SpiderFab“ projekto organizatoriai tikisi sukurti technologiją, kuri leis panašiems į vorus robotams kosminius laivus „spausdinti“ tiesiog kosmose.
„SpiderFab“ projekto organizatoriai tikisi sukurti technologiją, kuri leis panašiems į vorus robotams kosminius laivus „spausdinti“ tiesiog kosmose. / „Tethers Unlimited“ iliustr.

Su NASA bendradarbiaujanti kompanija „Tethers Unlimited“ kuria technologiją, kuri leis panašiems į vorus robotams kosminius laivus „spausdinti“ tiesiog kosmose. Šis projektas vadinasi „SpiderFab“. Robotai manevruos nesvarumo būsenoje ir iš polimerų bei kitų metalų gamins tam tikras struktūras. Būtent iš jų ir bus surenkami kosminiai laivai.

Tai ne tik leis sumažinti gamybos proceso savikainą, kadangi nereikės paruoštos įrangos transportuoti į kosmosą. Technologija taip pat padės pastatyti daug didesnius kosminius laivus, nei tai galima daryti dabar.

Kompanijos „Tethers Unlimited“ direktorius Robas Hoytas teigia, kad „SpiderFab“ kol kas nėra galutinai paruoštas, tačiau jis įsitikinęs, jog NASA suteikta 500 tūkst. dolerių finansinė injekcija padės projektą realizuoti greičiau. Iš pradžių ketinama pradėti nuo kosminių teleskopų, kurie padės ieškoti į Žemę panašių planetų, o ateityje galbūt tokiu būdu atsiras bazės Mėnulyje ar net Marse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų