„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

45 laipsnių karštis taps įprastu, Himalajų ledynai beveik išnyks

2014-ieji buvo karčiausi metai per visą orų stebėjimo istoriją, bet specialistai spėja, kad ir 2015 m. bus ne ką mažiau karšti. O NASA neseniai paskelbė skaičiavimus, kad šio amžiaus pabaigoje žemėje bus labai karšta. Anot NASA, Pietų Amerikoje ir beveik visoje Afrikoje liepos temperatūra, aukštesnė nei 45 °C, taps įprasta. Ši prognozė neaplenkia Los Andželo, Mumbajaus, Jeruzalės, Niujorko, Vašingtono ir daugelio Europos miestų.

Stichiniai reiškiniai tiesiogiai susiję su šiltnamio dujų kiekiu

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad Kalifornijos žiniasklaidos priemonės, kalbėdamos apie sausrą regione, beveik visiškai nepamini, kad visa tai vyksta dėl klimato kaitos. O dauguma mokslininkų sutaria, kad ekstremalūs gamtos reiškiniai pasaulį užklumpa dėl klimato kaitos, ir visi vieningai sutaria, kad klimato kaitą lėmė žmogaus veikla.

Europos Aplinkosaugos agentūros ekspertas Andre Jolas pabrėžia, kad stichiniai reiškiniai tiesiogiai susiję su šiltnamio dujų kiekiu.

2015-ieji – galimo lūžio arba svarbiausių sprendimų metai, nuo kurių gali priklausyti pasaulio ateitis.

„Jei išmetama bus tiek pat daug, tai lems kylančią vidutinę pasaulinę temperatūrą. O kuo labiau daugės išmetamų šiltnamio dujų, tuo dažnesni bus ekstremalūs reiškiniai. Pagal Pasaulinės klimato kaitos konvenciją siekiama, kad vidutinė pasaulinė temperatūra nepakiltų aukščiau 2 °C.

Tačiau tam reikia tvirto visos tarptautinės bendruomenės sutarimo mažinti išmetamų dujų kiekį. Jei dėl to nebus susitarta, pasekmės bus daug didesnės“, – teigia A. Jolas.

Taip pat jis primena, kad 2015-ieji – galimo lūžio arba svarbiausių sprendimų metai, nuo kurių gali priklausyti pasaulio ateitis. Svarbiausias mėnuo – gruodis, vieta – Paryžius. Čia pasaulio šalys turėtų susitarti dėl išmetamų šiltnamio dujų kiekio mažinimo. Tai iki šiol joms buvo labai sunku padaryti.

Metų pradžioje viltį teikiančių iniciatyvų ėmėsi ir didžiausios pasaulio teršėjos Kinija ir JAV.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žvejo valtis nusekusiame Honghu ežere
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Žvejo valtis nusekusiame Honghu ežere

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs