Stichiniai reiškiniai tiesiogiai susiję su šiltnamio dujų kiekiu
Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad Kalifornijos žiniasklaidos priemonės, kalbėdamos apie sausrą regione, beveik visiškai nepamini, kad visa tai vyksta dėl klimato kaitos. O dauguma mokslininkų sutaria, kad ekstremalūs gamtos reiškiniai pasaulį užklumpa dėl klimato kaitos, ir visi vieningai sutaria, kad klimato kaitą lėmė žmogaus veikla.
Europos Aplinkosaugos agentūros ekspertas Andre Jolas pabrėžia, kad stichiniai reiškiniai tiesiogiai susiję su šiltnamio dujų kiekiu.
2015-ieji – galimo lūžio arba svarbiausių sprendimų metai, nuo kurių gali priklausyti pasaulio ateitis.
„Jei išmetama bus tiek pat daug, tai lems kylančią vidutinę pasaulinę temperatūrą. O kuo labiau daugės išmetamų šiltnamio dujų, tuo dažnesni bus ekstremalūs reiškiniai. Pagal Pasaulinės klimato kaitos konvenciją siekiama, kad vidutinė pasaulinė temperatūra nepakiltų aukščiau 2 °C.
Tačiau tam reikia tvirto visos tarptautinės bendruomenės sutarimo mažinti išmetamų dujų kiekį. Jei dėl to nebus susitarta, pasekmės bus daug didesnės“, – teigia A. Jolas.
Taip pat jis primena, kad 2015-ieji – galimo lūžio arba svarbiausių sprendimų metai, nuo kurių gali priklausyti pasaulio ateitis. Svarbiausias mėnuo – gruodis, vieta – Paryžius. Čia pasaulio šalys turėtų susitarti dėl išmetamų šiltnamio dujų kiekio mažinimo. Tai iki šiol joms buvo labai sunku padaryti.
Metų pradžioje viltį teikiančių iniciatyvų ėmėsi ir didžiausios pasaulio teršėjos Kinija ir JAV.