Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aiškėja turistinių skrydžių į kosmosą kaina: ekspertams ji atrodo nerealiai maža

Jeffas Bezosas yra turtingiausias žmogus pasaulyje. Jo kapitalas auga neįtikėtinu tempu ir tikriausiai artimiausiu metu šios tendencijos nesikeis. Kai pinigai neberūpi, žmonės dažniausiai žvelgia į didingesnius tikslus. Todėl J.Bezosas nori žmones pakviesti nukeliauti į kosmosą ir jau paskelbė kainą, tik ji įtartinai žema.
Kompanijos „Blue Origin“ daugkartinė raketa „New Shepard“
Kompanijos „Blue Origin“ daugkartinė raketa „New Shepard“ / „Scanpix“/AP nuotr.

Dar praėjusį pavasarį J.Bezosas teigė, kad nemažą dalį „Amazon“ atnešamų pajamų jis skirs „Blue Origin“ bendrovei, kuri ruošiasi užsiimti kosminiu turizmu. Ši nauja sritis pritraukia milžinišką susidomėjimą. Konkurentė „Virgin Galactic“ jau pardavė 650 bilietų, nors net skrydžio data nėra numatyta. J.Bezosas teigia, kad jo šešiavietė „New Shepard“ kapsulė į bandomąjį skrydį su žmonėmis kils dar šiemet. Ir kapsulė, ir raketa bus daugkartinės, o tai padės sumažinti skrydžio kainą.

Visgi, kad ir kokie technologiniai sprendimai bus pasitelkti, neseniai J.Bezoso atskleista bilieto kaina atrodo nepaprastai maža. Pakilti iki kosmoso prieangio jums kainuos apie 170-256 tūkstančius eurų. Vėliau kaina turi galimybę dar mažėti. Ir nors „Virgin Galactic“ išankstinius bilietus pardavinėjo už 214 tūkstančių eurų sumą, ekspertai teigia, kad tai yra gerokai per maža suma. Kodėl?

Ogi todėl, kad tyrimams ir pirminiams įrangos bandymams bus išleista didžiulė suma pinigų. Dar daugiau - nors įranga bus daugkartinė, ji vis tiek dėvėsis, ją reikės tobulinti ateičiai. „Virgin Galactic“ apie kainos mažėjimą kalba tik labai atsargiai. Greičiausiai po komercinių skrydžių pradžios kainą teks koreguoti į didesnę pusę ir tik po kelių metų ims mažėti. Tuo tarpu J.Bezosas įsitikinęs, kad 256 tūkstančiai eurų yra viršutinė riba. Ekspertai skaičiuoja, kad jei bus išlaikomas toks įkainis, kiekvienas skrydis „Blue Origin“ reikš didžiulius nuostolius. Tačiau anksčiau J.Bezosas teigė, kad savo neišsenkantį kapitalą skirs bandydamas priartinti kosmosą prie žmonių.

VIDEO: Bezos's Blue Origin launch and land of New Shepard Rocket and Capsule

Bet ką tie žmonės patirs? „New Shepard“ kapsulė yra gana prabangi. Ji yra tinkama mokslininkams ir eksperimentams gabenti, tačiau pagrindinė jos paskirtis – kosmoso turizmas. Keleiviai patogiai įsitaisys atloštose sėdynėse prie didelių langų ir per kelias minutes pakils į didesnį nei 100 km aukštį. Ten jie galės pajusti nesvarumo būseną, pamatyti Žemės rutulį, pajusti, ką reiškia keliauti į kosmosą ir būti astronautu. Tuomet „New Shepard“ pasuks atgal ir parašiutų sistemos pagalba saugiai pasieks žemę.

„Virgin Galactic“ užuot naudojusi vertikaliai kylančias ir besileidžiančias raketas,. pasitelks lėktuvą, kuris erdvėlaivį su raketiniu varikliu iškels į didelį aukštį ir tuomet jį paleis. Erdvėlaivis pakils į didesnį nei 100 km aukštį ir tuomet pasuks žemyn, kur galės savarankiškai nusileisti.

256 tūkstančių eurų yra labai maža suma. Tokia maža, kad „Blue Origin“ klientų tikrai netrūks – „Ferrari“ automobilis gali kainuoti daugiau. Kol kas „New Shepard“ kilo tik su manekenais, bet dar šiemet norima į ją pasodinti ir žmones.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų