2023 05 03

Akys iš dangaus: kuo skiriasi Ukrainos ir Rusijos naudojami dronai?

Karas, prasidėjęs nuo Rusijos tankų, riedančių per Ukrainos sienas ir sovietines artilerijes, daužančios kraštovaizdį, dabar įgavo modernesnę dimensiją. Koviniai bepiločiai orlaiviai, paprasčiau vadinami dronais, sparčiai išpopuliarėjo ne tik visame pasaulyje, bet ir karo sektoriuje dėl savo universalaus pritaikymo – juos galima naudoti žvalgybai, taikinių paieškai bei orlaivių amunicijai, pavyzdžiui, raketoms, priešlėktuvinėms ginkluotėms ir bomboms, nešti.
Shahed-136
„Shahed-136“ / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Šimtai žvalgybinių ir atakos dronų kasdien skraido virš Ukrainos. Kaip rašo „The Washington Post“, kova, prasidėjusi dėl žemės užgrobimo, virto skaitmeninio amžiaus varžybomis dėl technologinio pranašumo danguje ir kariniuose metraščiuose bus pažymėta kaip lūžio taškas.

Ankstesniuose konfliktuose bepiločius orlaivius viena pusė paprastai naudodavo daugiausia taikiniams surasti ir smogti. Rusijos invazijoje į Ukrainą bepiločiai orlaiviai integruoti į kiekvieną kovos etapą. Šis karas vyksta per atstumą – priešas dažnai yra už kelių kilometrų – ir niekas taip nesumažina šio atotrūkio kaip dronai, suteikiantys Rusijai ir Ukrainai galimybę matyti ir pulti viena kitą neprisileidžiant kitos pusės artyn.

Štai kokius bepiločius orlaivius kare naudoja Ukraina ir Rusija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai