2016 m. E.Muskas įkūrė įmonę „Neuralink“, kuri kuria smegenų implantus. E.Muskas įsitikinęs, kad tokio tipo prietaisų kūrimas yra medicinos ateitis ir galės padėti žmonėms, sergantiems Alzheimerio ir Parkinsono ligomis, paralyžiumi, taip pat paveldimomis smegenų ligomis.
2019 m. „Neuralink“ pristatė lustą N1, skirtą implantuoti į smegenis, taip pat susijusią infrastruktūrą, pavyzdžiui, išmaniojo telefono programėlę lustui valdyti. Kad viskas tinkamai veiktų ir „Neuralink“ gaminys pasiektų rinką, šią technologiją reikia išbandyti.
Iki šiol bandymai buvo atliekami tik su gyvūnais. Būtent šiame bandymų etape kilo didžiausių problemų: bendrovė buvo (ir vis dar yra) kaltinama pernelyg žiauriu elgesiu su gyvūnais – bandymų metu jų daug nugaišo. Todėl, pasak „Reuters“, Amerikos priežiūros institucijos ilgą laiką nedavė leidimo „Neuralink“ lustą bandyti su žmonėmis.
Tačiau, daugelio mokslininkų nuostabai, gegužės mėnesį JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido „Neuralink“ pradėti bandymus su žmonėmis.
Po kelių mėnesių „Neuralink“ paskelbė, kad jai pavyko „įdarbinti“ rankų ir kojų paralyžiumi sergančius žmones, kurie padėjo tirti naująją technologiją.
Kodėl „smegenų-kompiuterio“ technologijos kūrimas kelia ne tik vilčių dėl revoliucinių pasiekimų medicinos srityje, bet ir baimę dėl galimo smegenų pažeidimo? Ir kodėl ne visi tiki E.Musko pažadais?