Per metus bendras mokamos skaitmeninės televizijos abonentų skaičius išaugo 14 proc.
Daugiausia, 119,9 tūkst. abonentų, naudojasi skaitmeninės TV paslaugomis kabelinės ir mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklais (KTV ir MDTV), 101,8 tūkst. – televizijos, teikiamos naudojant IP technologijas (IPTV), 75,8 tūkst. – skaitmeninės antžeminės televizijos (DVB-T), ir 89,5 tūkst. – palydovinės televizijos tinklais.
Skaitmeninės TV tiekėjų pajamos ketvirtąjį praėjusių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 17 proc. ir sudarė apie 33,2 mln. Lt.
Augimas mažesnis, nei pas kaimynus
Pernai spalio pabaigoje Lietuvoje buvo išjungta analoginė antžeminė TV. Paslaugų tiekėjai pastebi, kad išjungus analoginę antžeminę TV mokamomis paslaugomis Lietuvoje pradėjo naudotis kiek mažesnis klientų skaičius, nei kaimyninėse šalyse.
„Pagrindinė to priežastis yra didelis šalyje nemokamai transliuojamų kanalų skaičius. Latvijoje ir Estijoje jų yra 2–3 kartus mažiau. Prognozuojame, kad ateityje Lietuvoje nemokamų kanalų skaičius mažės, taip įvyko ir Estijoje“, – teigė televizijos paslaugas „Gala“ teikiančios kompanijos TEO Paslaugų plėtros ir rinkodaros tarnybos vadovas Nerijus Ivanauskas.
Jis pridūrė, kad TEO praėję metai buvo sėkmingi ir atitiko kompanijos lūkesčius: „Bendrovės teikiamų skaitmeninės TV paslaugų klientų skaičius per praėjusius metus padidėjo 12 procentų iki 169,3 tūkstančio.“
„Šiemet televizijos paslaugų rinkos augimas bus organiškas. Pasaulinė patirtis rodo, kad po „skaitmenizacijos“ didžiuosiuose miestuose „paprastą“ kabelinę televiziją keičia interaktyvioji, turinti įvairių papildomų galimybių, tokių kaip videonuoma, laidų įrašymas ir kt.“, – teigė N. Ivanauskas.