Pirmąjį ketvirtį šis skaičius siekė 509 tūkst., taigi platformos saugumo skylės sulaukia vis didesnio programišių susidomėjimo.
Dauguma virusų atrodo ir elgiasi panašiai kaip įprastos, populiarios mobiliosios aplikacijos. Tačiau įdiegtos į išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį jos slapta užsiima visai kita veikla.
Dažniausiai sutinkami (44 proc.) „Android“ kenkėjai, kurie užregistruoja vartotojus nepageidaujamoms paslaugoms (pvz., siuntinėja papildomai apmokestinamas SMS žinutes). Antri pagal populiarumą (24 proc.) yra duomenis vagiantys kirminai, toliau seka reklamas rodančios ar kitus virusus atsiunčiančios kenkėjiškos programos.
„Dėl „Android“ sistemos susiskaldymo, labai sunku efektyviai ir laiku išplatinti skylių ištaisymus visiems vartotojams, – pastebi tyrimą atlikusios saugumo kompanijos „Trend Micro“ viceprezidentas JD Sherry'is. – Kai kuriais atvejais vartotojai niekada negauna atnaujinimų ir yra paliekami likimo valiai. Kol mobiliųjų įrenginių saugumu nebus taip rūpinamasi, kaip kompiuteriais, šių grėsmių tik daugės.“
Kompanija taip pat pastebi augantį skaičių programų, kurios yra skirtos gaminti kenkėjiškas aplikacijas, įterpiant jose slaptą kodą.
Daugiausia kenkėjiškų „Android“ aplikacijų atsisiunčiama Saudo Arabijoje, Mianmare, Vietname, Meksikoje ir Rusijoje.