Apie 4K televizorius paprastai

Per pastaruosius keletą metų 4K, arba UHD, televizoriai ypač dažnai aptarinėjami buitinės elektronikos pasaulyje. Populiariausi gamintojai, tokie kaip „Samsung“, kasmet pristato vis pažangesnes šių televizorių versijas, be to, apskaičiuota, kad 2020 metais jie sudarys 52 proc. visos pasaulio rinkos. Kuo išsiskiria 4K televizoriai ir kodėl jų populiarumas auga?
Apie 4K televizorius paprastai
Apie 4K televizorius paprastai / Partnerio nuotr.

Didesnis pikselių skaičius

Kai kalbama apie 4K raišką, turimas omenyje pikselių, sudarančių televizoriaus vaizdą, skaičius. Vienas pikselis susideda iš mažyčio taško ekrane. Skirtinguose televizoriuose dabar yra nuo vieno milijono iki aštuonių milijonų taškų ir daugiau. Būtent aštuoni milijonai taškų, arba 3840 x 2160 rezoliucija, būdinga šių dienų 4K standarto televizoriams, kuriuose galima matyti itin detalų vaizdą.

Vaizdas tarsi kine

Daugiau pikselių reiškia, kad į ekraną galima žiūrėti iš gerokai mažesnio atstumo, nei tai galima daryti su kitais televizoriais. Pavyzdžiui, žiūrint į šiais metais pristatytus „Samsung SUHD TV“ net ir iš labai arti, galima matyti vientisą, į gabaliukus nesubyrėjusį vaizdą. Tokių televizorių raiška beveik prilygsta kino teatruose rodomo vaizdo raiškai, ypač jei žiūrima į lenktą 55–70 colių įstrižainės ekraną.

Partnerio nuotr./Apie 4K televizorius paprastai
Partnerio nuotr./Apie 4K televizorius paprastai

Augantis 4K turinio pasirinkimas

Naujausių televizorių, tokių kaip „Samsung SUHD TV“, savininkai gali peržiūrėti 4K turinį jį siūlančiose interneto svetainėse. Pavyzdžiui, neseniai Lietuvoje pradėjusi veikti „Netflix“ 4K raiška leidžia peržiūrėti tokius serialus, kaip „Kortų namelis“ (House of Cards), „Bręstantis blogis” (Breaking Bad) ir panašiai. UHD raiškos vaizdo medžiagos taip pat galima rasti ir populiariajame „Youtube“ kanale. Be to, ne vien Holivudas pristato 4K filmus, kuriuos galima peržiūrėti, naudojant su UHD televizoriais suderinamus UHD Blu-ray grotuvus. Tokio formato turinį šiandien gali kurti kiekvienas, įsigijęs 360 laipsnių kamerą, išmanųjį telefoną ar skaitmeninę kamerą su specialia funkcija.

Partnerio nuotr./Apie 4K televizorius paprastai
Partnerio nuotr./Apie 4K televizorius paprastai

UHD lipdukas leidžia atskirti tikrą kokybę

Sertifikuoti 4K UHD televizoriai pasižymi 3840 x 2160 rezoliucija, kuri sudaryta iš trijų spalvų pikselių – raudonos, žalios ir mėlynos, o tai leidžia išgauti grynas ir tikslias spalvas. Tokie prietaisai atitinka Europoje nustatytus standartus ir yra pažymėti specialiu „Digital Europe UHD“ logotipu – jį galima rasti ant kiekvieno „Samsung SUHD TV“. Tačiau yra televizorių, pasižyminčių 3840 x 2160 arba 4K rezoliucija, tačiau be raudonos, žalios ir mėlynos, turinčių ir baltos spalvos pikselius. Visa tai lemia prastesnės kokybės, ne gryną, blankesnį, kartais net išsiliejantį vaizdą.

Mažėjančios kainos

Nuolat tobulėjant inovacijoms ir technologijoms 4K televizorių pardavimo kaina per keletą metų nukrito 2–3 kartus. Šiuo metu jų kainos tik šiek tiek didesnės nei Full HD televizorių. Akivaizdu, jog retas televizorių perka kas metus ar dvejus, o dažniausiai šį prietaisą mato kaip ilgalaikę investiciją, tad dėl vaizdo kokybės bei augančios turinio įvairovės 4K televizorius – optimalus pasirinkimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų