45 proc. apklausoje dalyvavusių žmonių teigė, kad jie būtų pasirengę palaukti šiek tiek ilgiau, kol ši technologija bus išvystyta, ir prisijungti prie 5G interneto vėliau, o daugiau nei 20 proc. tai darytų dabar arba kai tik turės galimybę.
66 proc. respondentų, kurie žino, kas yra 5G internetas, teigė, jog šios technologijos poveikis jų kasdieniam gyvenimui bus teigiamas arba nereikšmingas, ir tik 4 proc. išreiškė nuomonę, kad šis poveikis bus neigiamas.
„Galiu numanyti, kodėl nepilnas trečdalis respondentų atsakė, kad neplanuoja naudoti 5G technologijos. Daugelyje vietovių šalyje 4G technologijos aprėptis gali užtikrinti patogų interneto greitį, todėl 5G technologijos teikiamos galimybės jų nevilioja. Kartu reikėtų priminti tai, apie ką viešai kalbama palyginti nedaug: 5G plėtra suteiks naudos ir 4G vartotojams, nes atpigins 4G tinklai“, – sakė Latvijos „Tele2“ valdybos pirmininkas Valdis Vancovičius.
Pasak jo, 5G technologija netiesiogiai ir nepastebimai įsiskverbs į žmogaus, kuris nesinaudoja 5G išmaniuoju telefonu ar maršrutizatoriumi, gyvenimą. Tai įvyks tuo metu, kai įmonės pradės ją naudoti paslaugų teikimui.
Latvijos gyventojų apklausa šia tema buvo atlikta bendradarbiaujant su „Berg Research“ šių metų birželį, iš viso buvo apklausti 1007 respondentai.