Paklaustas, ar „Apple“ ketina gaminti įrenginį, kurį būtų galima naudoti tiek kaip nešiojamąjį kompiuterį, tiek kaip planšetę, T.Cookas užsipuolė tokią idėją, praneša BBC. Jo teigimu, sujungus „iPad“ ir „MacBook Air“ į vieną įrenginį viskas pasibaigtų abiejų produktų nesėkme.
„Viską galima priverstinai sujungti. Problema yra produktų suderinamumas, ir kai pradedi tai daryti, galiausiai gauni tai, kas netenkina nieko. Gali sujungti skrudintuvą ir šaldytuvą, bet šis produktas vartotojams veikiausiai nepatiks“, – sakė T.Cookas.
Konkurentai hibridais tiki
Konkuruojančios technologijų bendrovės jau yra pagaminusios ar dar ruošia nešiojamųjų „ultrabook“ ir planšetinių kompiuterių hibridus. Pavyzdžiui, „Asus“ jau prekiauja „Transformer“ serijos įrenginiais su „Android“ operacine sistema.
Mes nedalyvausime tame vakarėlyje. Kitų požiūris gali skirtis, – sakė „Apple“ vadovas.
Šią idėją smarkiai palaiko ir mikroprocesorių gamintoja „Intel“, anksčiau šįmet pademonstravusi hibridinio įrenginio prototipą. Tokius įrenginius aptarnautų neseniai jos pristatyti „Ivy Bridge“ mikroprocesoriai, naudojantys mažiau energijos, tačiau turintys didesnę skaičiavimo galią.
„Lietimas ateina į visas platformas, taigi jums nereikės nešiotis dviejų įrenginių, – anksčiau sakė „Intel“ kompiuterių padalinio vadovas Kirkas Skaugenas. – Artėjant „Windows 8“ išleidimui, galėsite pilnai išnaudoti tiek mechaninę klaviatūrą, kurios žmonės teigia dar nenorintys atsisakyti, o norėdami perjungti „naudojimo režimą“ galėsite skaityti straipsnius ar laikraščius naudodami planšetės režimą.“
„Intel“ gamina procesorius „Mac“ kompiuteriams, tačiau jos mobiliųjų įrenginių neaptarnauja.
„iPad“ dėklai – populiarūs
Rinkoje yra daugybė įvairių gamintojų dėklų ar prijungiamų klaviatūrų, skirtų „iPad“ planšetėms.
Ypač didelio susidomėjimo sulaukė visiškai šviežias projektas „Brydge“, renkantis paramą Kickstarter.com platformoje.
Šio projekto iniciatoriai sukūrė specialų dėklą, į kurį įstačius „iPad“ šis tampa itin panašus į kompiuterį. Prijungiamas dėklas yra pagamintas iš aliuminio ir atrodo tarsi pačios „Apple“ produktas. Jame yra klaviatūra ir garsiakalbiai bei ekrano laikiklis, kurį galima sukioti 180 laipsnių kampu.
Vos per vieną dieną šis projektas sulaukė didžiulio susidomėjimo – rašant straipsnį jam buvo paaukota per 80 tūkst. dolerių. Kiekvienas projekto rėmėjas gaus vieną ar kelis „Brydge“ dėklus, priklausomai nuo skiriamos sumos.
Siūlome pasižiūrėti projekto pristatymą: