Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar gyventi išmaniuose namuose geriau nei įprastuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. Todėl, kol technologijų kompanijos kalba apie neišvengimai ateinančią daiktų interneto erą bei varžosi tarpusavyje pristatydamos moderniausius išmaniems namams skirtus sprendimus, apsvarstykime priežastis, kodėl vertėtų kraustytis į tokio tipo būstą.
Išmanusis namas
Išmanusis namas / Projekto partnerio nuotr.

Sąskaitos drasko kišenę

Ne paslaptis, kad daug kam didelė dalis mėnesio pajamų iškeliauja ne kur kitur, o sąskaitoms už šildymą, vandenį ir elektrą padengti. Tačiau išmaniuosiuose namuose, taikomos nuolatinės inovacijos, leidžia išmaniai kontroliuoti, kaip įvairūs įrenginiai namuose naudoja elektrą, kiek išnaudojama šilumos ir panašiai.

Galimybė sekti tokią informaciją, leidžia sumažinti ir komunalines sąskaitas. Kodėl? Išmaniųjų namų sistema, nustačiusi, jog namuose nieko nėra, išjungia elektrą, jei tai, prieš išeinant, pamiršo padaryti šeimininkas. Lygiai taip pat ir su šildymu: žmogui apleidus namus, sistema sumažina vidaus temperatūrą, o prieš grįžtant, jei tik namų gyventojas pageidauja, vėl ją padidina.

Norite viską kontroliuoti

Kraustytis į išmanų būstą paranku tiems, kas svajoja apie galimybę kontroliuoti namuose vykstančius procesus, net ir esant kitur. Išmanios kameros, įvairūs sensoriai ir tarpusavyje, daiktų internetu sąveikaujantys įrenginiai sudaro realias galimybes tą daryti, jei su savimi žmogus turi išmanųjį telefoną. Jame galima matyti, ar laiku iš mokyklos grįžo vaikai, kaip vieniems namuose sekasi būti augintiniams ar kokia mašina įvažiavo į kiemą. Išmani sistema taip pat praneš ir apie pavojus – nuo vandens nuotėkio ar palikto įjungto lygintuvo iki įsilaužimo.

Projekto partnerio nuotr./Išmanus namas
Projekto partnerio nuotr./Išmanus namas

Keliais išmaniojo telefono mygtuko paspaudimais žmogus gali sutvarkyti ir kai kuriuos namų buities darbus. Mūsų dienomis jau dabar populiarėja išmanios skalbyklės, o naujausios, tokios kaip „Samsung AddWash“, sąveikauja su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis, naudojančiais telefonais, kuriuose žmogus seka skalbimo procesą, gali jį įjungti ar bet kada sustabdyti. Panašiu principu galima valdyti ir naujausius robotus siurblius – įjungti juos ir nustatyti, kokią patalpą turėtų išsiurbti.

Kartais koją kiša užmaršumas

Kas gi nėra pamiršęs ar pametęs raktų? Kas nėra išėjęs iš namų ir suabejojęs, ar tikrai užrakino duris? Uždarė langą? Vienus toks užmaršumas aplanko rečiau, kitus kamuoja kone kasdien. Tačiau gyvenančių išmaniuose namuose, šis simptomas nebeturėtų varginti. Išmaniųjų namų sistema pati suuodžia, kai šeimininko nebėra ir užrakina namus. Be to, ir pats šeimininkas dvejonių dėl užrakintų ar neužrakintų namų gali atsikratyti, patikrinęs informaciją telefone.

GPS pagalba, išmanieji namai netgi gali suprasti, kada gyventojas grįžta namo, tiksliau, yra netoliese, ir yra pasiruošę atrakinti duris, kai šis, nešinas pirkiniais, artėja prie namų slenksčio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų