Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Ar tvarių ausinių galimybės yra pakankamos? „Energy Sistem Hoshi Eco“ ir „Senshi Eco“ apžvalga

Susipažinkite su „Energy Sistem“ ausinėmis, pagamintomis iš perdirbto plastiko. Tai yra įprasto dydžio „Hoshi Eco“ ir TWS tipo mažylės „Senshi Eco“, kurios bando patekti į tvarumą vertinančių pirkėjų akiratį. „Energy Sistem Senshi Eco“ kaina nesiekia nė pusšimčio eurų, o „Hoshi Eco“ yra beveik dvigubai pigesnės. Tad, kokie jų privalumai, o kokie trūkumai?
Ausinės
Iš perdirbto plastiko pagamintos „Energy Sistem“ ausinės gali pasigirti spalvingumu / N.Davalgos nuotr.
Temos: 1 Ausinės

Jeigu ausinės pasižymi prasta korpuso plastiko kokybe, ironiškai įvardinu, kad jos pagamintos iš perdirbto plastiko. Šį kartą pats gamintojas pripažįsta, kad ausinių korpuse esantis plastikas jau nugyveno pirmąjį gyvenimą ir reinkarnavosi į tvarias „Hoshi Eco“ ir „Senshi Eco“ ausines.

Nors daugiausia įtarimų kelia šių ausinių korpuso kokybė, bet yra ir kitas neraminantis klausimas. Šios ausinės yra apie ekologiją, tačiau kuriant tokį gaminį, nesunkiai galima pamiršti svarbiausią aspektą – garso kokybę. Jeigu ji netenkins pirkėjų lūkesčių, ausines sudarantis plastikas vėl atsidurs atliekų konteineryje ir lauks dar vieno šanso. Metas išsiaiškinti, ko jos yra vertos.

N.Davalgos nuotr. /Tvarių produktų gamintojai linkę naudoti rudo kartono pakuotes, neturinčias spalvotų akcentų. „Energy Sistem“ šia galimybe nepasinaudojo.
N.Davalgos nuotr. /Tvarių produktų gamintojai linkę naudoti rudo kartono pakuotes, neturinčias spalvotų akcentų. „Energy Sistem“ šia galimybe nepasinaudojo.

Ar tvarumas nekliudo kokybės pojūčiui?

Išleiskime dramblį iš kambario. Naujosios „Hoshi Eco“ ir „Senshi Eco“ yra bevielės ausinės. Tai reiškia, kad jos turi bateriją bei signalo priėmimui ir jo keitimui skirtą elektroniką. Šių komponentų gamyba nėra pats švariausias procesas, todėl laidinės ausinės visada yra žymiai tvaresnis pasirinkimas.

N.Davalgos nuotr. /Perdirbto plastiko naudojimas nepadarė jokios įtakos „Senshi Eco“ korpuso kokybei.
N.Davalgos nuotr. /Perdirbto plastiko naudojimas nepadarė jokios įtakos „Senshi Eco“ korpuso kokybei.

Kaip bebūtų, tai yra protingas gamintojo žingsnis. Tiek ekologija, tiek bevielės ausinės yra madinga, todėl pažangūs tvarių sprendimų ieškotojai retai žvalgosi į laidinių ausinių lentyną. Taip pat nereikia pamiršti ir fakto, kad tik dalis naujų telefonų turi ausinių kištuką, o tai visiškai sužlugdo tvarių laidinių ausinių idėją.

Mažosios „Senshi Eco“ puikiai paslepia savo korpuse esančio plastiko kilmę – nėra jokių ženklų, kad ausinės ir įkrovimo blokelis būtų kažkuo prastesni už kitus šios klasės atstovus. Ausinės neturi valdymo lietimu funkcijos, tačiau tai bandoma kompensuoti jutikliu, kuris sustabdo muziką išėmus vieną ausinę iš ausies, ir vėl paleidžia, ausinę įstačius atgal.

Ausinių plastikas tiesiogiai liečiasi su klausytojo ausimis – idėja naudoti silikoninius antgalius buvo atmesta. Tai nėra patogu turintiems nestandartinio dydžio ausų landas ir naudojantiems sumažintus ar padidintus ausinių antgalius. Gamintojas pristatė tik žydros spalvos „Senshi Eco“ ausines, keista, kad nebuvo pasiūlyta nė viena santūresniems pirkėjams skirta alternatyva.

N.Davalgos nuotr. /„Hoshi Eco“ padabintos ryškiai raudona spalva.
N.Davalgos nuotr. /„Hoshi Eco“ padabintos ryškiai raudona spalva.

Didesniojo modelio pirkėjai gali rinktis tarp raudono ir pilko varianto. Deja, „Hoshi Eco“ korpusas palieka truputėlį liūdnesnį įspūdį. Prie to prisideda ne tik prastesnė medžiagų kokybė, didesnėse ausinėse lengviau pastebimi netobulumai, bet ir keisti lankelio konstrukciniai sprendimai.

Tvaraus sprendimo ieškančius vartotojus gali gąsdinti ant kaušelių ir lankelio besipuikuojanti oda. Nerimauti neverta – jos kokybė yra pakankamai prasta, kad negalėtumėme abejoti sintetine odos kilme. Taip pat norėtųsi matyti kiek didesnes ausinių pagalvėles.

N.Davalgos nuotr. /Tokia lankelio konstrukcija nesuteikia kokybės pojūčio.
N.Davalgos nuotr. /Tokia lankelio konstrukcija nesuteikia kokybės pojūčio.

Garsas

„Senshi Eco“ atkuriama muzika sugebėjo pranokti joms keliamus lūkesčius. Tai nėra studijinės ausinės, ar kelis šimtus eurų kainuojantis modelis, todėl ir kartelė nebuvo užkelta labai aukštai. Iš 10 mm dydžio garsiakalbių sklindantys tonai yra pakankamai tolygūs, turi neįkyrius sustiprėjimus aukštuosiuose ir žemuosiuose dažniuose, sukuriančius lengvą V formos dažnių kreivę.

Kovoje dėl pirkėjų dėmesio „Energy Sistem“ TWS ausinėms koją kiša aktyviojo triukšmo slopinimo sistemos neturėjimas. Pastaroji funkcija lyg medus traukia pirkėjus, o pagrindinių konkurentų „Xiaomi Redmi Buds 4“, „JBL Tune 230 NC“ ir „Huawei FreeBuds SE“ kūrėjai tuo puikiai naudojasi.

N.Davalgos nuotr. /„Senshi Eco“ skleidžiamas garsas pranoko lūkesčius.
N.Davalgos nuotr. /„Senshi Eco“ skleidžiamas garsas pranoko lūkesčius.

Galima pagalvoti, kad abiejų ausinių skleidžiamas garsas bus giminingas, tačiau „Hoshi Eco“ yra visiškai kitokios. Jos pirkėjus bando patraukti milžinišku kiekiu žemų dažnų. Daugiau nieko išskirtinio apie atkuriamą garsą pasakyti negaliu – būdamos pigiomis bevielėmis ausinėmis, jos tiesiog groja. Atsižvelgiant į kainą, tai jau yra geras pasiekimas – garsas nevėluoja, neturi pašalinių trikdžių, nepageidaujamų efektų ir t.t. Yra tekę sutikti panašią kainą kainuojančių ausinių, kurios kairei ir dešinei ausiai grojo skirtingo garsumo muziką, todėl įvertinimas „tiesiog groja“ tikrai yra pozityvus dalykas.

Aktyviosios triukšmo slopinimo sistemos nebuvimas ir ausinių korpuso kokybė man nekelia susižavėjimo, tačiau garso izoliacija pakankamai nebloga. To pasiekti padeda odiniai kaušeliai ir storas korpuso plastikas.

N.Davalgos nuotr. /Nors „Hoshi Eco“ neturi aktyviojo triukšmo slopinimo, garsą ausinės izoliuoja stebėtinai gerai.
N.Davalgos nuotr. /Nors „Hoshi Eco“ neturi aktyviojo triukšmo slopinimo, garsą ausinės izoliuoja stebėtinai gerai.

Gamintojas žada, kad abiejų modelių baterijos gali gyvuoti apie vieną parą. Mažosios „Senshi Eco“ į įkrovimo dėklą turi grįžti kas penkias valandas. Atlikti bandymai parodė, kad „Energy Sistem“ nemelavo – pasiekti rezultatai atitinka kūrėjų pažadus.

Pirkėjai dažnai ieško bevielių ausinių telefoniniams pokalbiams. Deja, kaip ir būdinga visiems biudžetinės klasės atstovams, į šiuos „Energy Sistem“ produktus buvo įmontuota pakankamai žemos kokybės garso įrašymo įranga.

Išvados

„Energy Sistem Senshi Eco“ kaina nesiekia nė pusšimčio eurų, o „Hoshi Eco“ yra beveik dvigubai pigesnės. Suprantama, kad nebrangios ausinės turi ribotas galimybes, todėl orkestro, grojančio tiesiai į ausis, net ir nesitikiu. Šiuo metu parduodami milžiniški nebrangių bevielių ausinių kiekiai, bet tai negarantuoja sėkmės, nes konkurencinė kova yra labai nuožmi.

Mažosios „Senshi Eco“ suteikia pakankamai tolygią garso kreivę, todėl tiks mėgstantiems tiksliai atkuriamą muziką. Tvarios ausinės turi labai panašią naudojimo patirtį, kokią gali pasiūlyti kitos šios klasės atstovės. Didžiausias trūkumas – aktyviojo triukšmo slopinimo nebuvimas, o šiuo metu pirkėjai skiria labai daug dėmesio aplinkos garsų blokavimui.

Tikėjausi, kad abi tvarios ausinės turės panašų skambesį. Aš buvau visiškai neteisus – „Hoshi Eco“ net nesistengia pasiūlyti subalansuoto garso, pripildydama muziką krūva žemų dažnių. Likusieji garso atkūrimo aspektai atitinka reikalavimus, keliamus 25 eurų vertės ausinėms, tačiau korpuso kokybė nepasiekia net ir šiai žemai kainų kategorijai keliamų lūkesčių. Nepaisant fakto, kad „Hoshi Eco“ neturi aktyviojo triukšmo slopinimo funkcijos, aplinkos garsus sulaiko stebėtinai gerai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai