Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Asteroidas priartės taip arti Žemės, kad gali susidurti su dirbtiniais palydovais – bus matomas net plika akimi

Greitai pro Žemę praskries asteroidas taip arti, kad teoriškai galėtų susidurti su aplink Žemę skriejančiais palydovais.
Vasario 15 dieną pro Žemę 27 680 kilometrų atstumu praskries asteroidas 2012 DA14
Asteroidas / Kadras iš „YouTube“

Apytiksliai Eiffelio bokšto dydžio asteroidas praskriejo pro Žemę kovo 5 d. – ir NASA mokslininkai teigia, kad kitas jo priartėjimas įvyks 2029 m. kuris gali sukelti susidūrimą su skriejančiais palydovais.

Kovo 5 dienos vakarą asteroidas „99942 Apophis“ (pavadintas senovės Egipto demoniškos gyvatės chaoso dievo vardu) praskriejo pro Žemę per 16,7 milijono kilometrų atstumą.

Nors tai yra saugus atstumas, NASA mokslininkai sako, kad kitą kartą, kai jis praskries pro Žemę 2029 m., jis bus vos už 31 865 km nuo planetos. Tai gana arti, daugiau nei 10 kartų mažiau nei atstumas tarp Žemės ir Mėnulio (385 000 km) – ir pakankamai arti, kad galėtų susidurti su aukštojoje orbitoje skriejančiais palydovais.

Kaip tai galėtų atrodyti, NASA išleido animaciją, parodančią, kaip arti „Apophis“ praskries pro mūsų planetą:

VIDEO: Apophis Asteroid and Earth at Closest Approach

Kai 2004 m. buvo atrastas asteroidas, iš pradžių kai kurie tyrėjai apskaičiavo, kad jis iš tikrųjų gali trenktis į Žemę 2029 m. Todėl tai gali paaiškinti jo demoniškos padermės pavadinimą.

Laimei, dabar NASA sako, kad jis praskries pro šalį neliesdamas planetos – ir iš tikrųjų suteikia galimybę surinkti turtingus duomenis iš asteroido.

„2029 m. artimas „Apophis“ praskriejimas bus neįtikėtina galimybė mokslui. Stebėsime asteroidą tiek optiniais, tiek radariniais teleskopais. Stebėdami radarus galėsime pamatyti paviršiaus detales, kurios yra vos kelių metrų dydžio“, – sakė NASA reaktyvinių variklių laboratorijos, esančios Pasadenoje, Kalifornijoje, radarų mokslininkė Marina Brozović.

„Apophis“ yra 341 m pločio – aukštis prilygstantis Eiffelio bokštui.

Jis toks didelis, o praskriejimas bus toks artimas, kad žmonės galės tai matyti plika akimi. Jis bus arčiausiai Žemės 2029 m. balandžio 14 d., apie 1 val. nakties Lietuvos laiku, o per valandą naktiniame danguje praskries atstumą prilygstantį Atlanto vandenynui. Tam tikru momentu jis per vieną minutę nukeliaus visą Mėnulio plotį ir taps toks ryškus kaip Mažieji Grįžulo ratai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų