Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Astrofizikas: erdvėlaikį iškreipiantys erdvėlaiviai gali būti sukurti per 100 metų

Kelionės erdvėlaikį iškreipiančiais erdvėlaiviais į kitas galaktikas per ateinantį šimtmetį gali tapti realybe, mano profesorius Geraintas Lewisas iš Sidnėjaus (Australija) universiteto.
Ateities tarpgalakitnio erdvėlaivio konceptas
NASA tarpgalakitnio erdvėlaivio konceptas / Marko Rademakerio ir NASA nuotr.

Mokslininko teigimu, šis futuristinis konceptas yra dalis Alberto Einsteino reliatyvumo teorijos, kuri paaiškina, kaip įmanoma išlenkti laiką ir erdvę, rašo Dailymail.co.uk.

Manau, kad per artimiausius 100 – 1000 metų mes apie Visatą žinosime kur kas daugiau ir tokios super greitos kelionės bus įgyvendintos

„A.Einsteino teorijai jau šimtas metų, tačiau tik dabar mes ėmėme ją geriau suprasti, – kalbėjo G.Lewisas. – Manau, kad per artimiausius 100 – 1000 metų mes apie Visatą žinosime kur kas daugiau ir tokios super greitos kelionės bus įgyvendintos.“

Tačiau kol kas mokslininkai ginčijasi, ar tokiam erdvėlaiviui apskritai įmanoma rasti medžiagų.

„Jei pažiūrėtume į Einsteino lygtis, pamatytume, kad jos rodo, jog galima išlenkti laiką ir erdvę taip, kad galėtume keliauti kokiu tik norime greičiu. Bet ar mums pasiseks tokią priemonę sukurti? Yra užuominų, tam reikalingos medžiagos Visatoje egzistuoja, tačiau ar mes galime jas sudėti į vieną ir sukurti erdvę iškreipiantį variklį, yra klausimas“, – aiškino mokslininkas.

Anot astrofiziko, be erdvėlaivių kaip iš fantastinio filmo „Star Trek“, žmonijai nepavyks kolonizuoti Visatos.

„Didžiausia problema yra ta, kad šviesos greitis, nors ir didelis – 300 tūkst. km/s, kolonizavimui nepakankamas – Visatos atstumai neaprėpiami“, – pridūrė jis.

Net jei keliautume šviesos greičiu, artimiausią žvaigždę pasiektume per 4 metus, o artimiausią galaktiką – per 2 mln. metų. Anot mokslininko, šie atstumai ribos žmoniją, taigi reikės kažko, kas padėtų pažaboti šviesos greitį, o A.Einsteino reliatyvumo teorija yra kaip tik tai, ko reikia žmonėms.

Profesorius aiškina,kad norint keliauti erdvę iškreipiančia transporto priemone, žmonėms reikia medžiagų su neigiamu energijos tankiu, o tai mokslininkams reikia atrasti.

Pasak G.Lewiso, Visatoje yra daug iš pirmo žvilgsnio absurdiškomis atrodžiusių idėjų, kurios vėliau tapo realybe – užtenka pažiūrėti į prieš 400 m. gyvenusio Newtono darbus ar pirmuosius mokslininkų darbus apie kvantinę fiziką prieš šimtmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?