„Nuotraukoje matomi žiedai yra jaunų planetas primenančių kosminių kūnų, kurie formuojasi diske, padarinys, – sakė vienas iš ALMA komandos narių Stuarttas Corderis. – Tai – labai netikėta, nes HL Tau žvaigždei ne daugiau nei milijonas metų ir paprastai aplink tokias žvaigždes nėra didelių planetų kūnų, kurie galėtų galėtų suformuoti mūsų dabar matomas struktūras.“
Tačiau labiausiai mokslininkus nustebino ALMA radijo teleskopu darytos nuotraukos ryškumas.
„Pirmą kartą pamatęs šią nuotrauką pamaniau, kad tai yra simuliacija. Ji buvo tiesiog per gera“, – įspūdžiais dalijosi Nacionalinės radijo astronomijos observatorijos Virdžinijoje (JAV) direktorius Tony Beasley'us.
Nuotrauka yra ryškiausia, kurią kada nors pavyko padaryti ALMA teleskopu. Ji netgi ryškesnė ir už daugelį darytų garsiuoju „NASA Hubble“ teleskopu, pridūrė mokslininkai.
HL Tau supa dulkės ir dujos, todėl žvaigždę labai sunku pamatyti regimojoje šviesoje. Tačiau ALMA galėjo užfiksuoti planetos vaizdą ir pro ją dengiantį sluoksnį, nes teleskopas sukurtas taip, kad Visatą būtų galima stebėti gerokai ilgesnėmis bangomis, kurios patenka tarp radijo ir infraraudonųjų spindulių elektromagnetinio spektro.