Praėjusią savaitę Pietų Korėjos technologijų lyderė Vilniuje surengė išskirtinę konferenciją, kurioje verslo vadovai bei technologijų ekspertai iš Lietuvos ir Europos nagrinėjo, kaip dirbtinis intelektas (DI) ir išmaniosios technologijos keičia verslo pasaulį ir kokias inovacijas jos atneš artimiausioje ateityje.
Kelionė iki šiandienos – ilga ir vingiuota
Šiandien sunku patikėti, kad kadaise žmonės keliaudavo didelius atstumus vien tam, kad dalyvautų susitikimuose, kasdien dirbdavo didelėse, nekomfortiškose ir netgi sveikatai žalingose erdvėse. Anot K. Hogg, šią situaciją iš esmės pakeitė technologijų integracija į darbo procesus.
„Pradėjus naudoti vieną iš svarbiausių technologinių inovacijų – kompiuterius, ir integravus juos į darbovietes, netrukus atsirado poreikis naujai technologijai – darbuotojai pradėjo naudoti ekranus prezentacijoms. Vaizdo konferencijų technologija taip pat padėjo sutaupyti daugybę laiko, kuris anksčiau buvo skirtas kelionėms iš vieno biuro į kitą. Ilgainiui į darbo vietas integruojamos technologijos apkrovė darbo vietas, dėl daugybės besidriekiančių laidų padarė jas netvarkingas, todėl turėjome ieškoti belaidžių sprendimų”, – apie technologijų raidą darbo aplinkoje pasakojo „Samsung“ atstovas.
Jo teigimu, COVID-19 pandemija sukrėtė daugelį pramonės šakų ir privertė įmones persvarstyti darbo organizavimo principus. Staiga darbdaviai turėjo atsižvelgti į darbuotojų lūkesčius dirbti nuotoliniu būdu, o daugelis naujai samdomų darbuotojų iki šiol prioritetu laiko hibridinį darbo modelį.
„Darbovietės, kaip ir mūsų supratimas apie jas, kardinaliai pasikeitė. Pandemijai nurimus, daugelis darbdavių susidūrė su iššūkiu: kaip paskatinti darbuotojus grįžti į biurus, kai jie priprato prie lankstesnio darbo ritmo?” – klausė K.Hogg.
Kaip sukurti patrauklią darbo aplinką?
Pasak K. Hogg, vienas pagrindinių klausimų, dėl kurio šiandien dauguma darbdavių suka galvą – kaip sukurti tokią darbo aplinką, į kurią darbuotojai norėtų ateiti ir dirbti su entuziazmu.
„Kai kurie vadovai, pavyzdžiui, „Tesla“ įkūrėjas Elonas Muskas, įpareigojo darbuotojus grįžti į biurus be jokių išlygų. Tačiau daugelis bendrovių renkasi kitą kelią – investuoja į patrauklesnę ir darbuotojams palankią aplinką, siekdamos natūraliai paskatinti žmones leisti laiką biure”, – teigė jis.
K.Hogg teigimu, šiandien darbdaviai supranta, kad norint kurti patrauklias darbo sąlygas nepakanka pasiūlyti nemokamų pietų ar sporto salės narystės. Jiems iš tikrųjų rūpi, kad biuras taptų erdve, kur darbuotojai jaustųsi gerai ir būtų motyvuoti dirbti.
„Būtent dėl šio poreikio „Samsung” pradėjo diegti holistinį požiūrį į darbo vietas, apjungdama įvairius technologinius sprendimus į vieningą sistemą. Tarptautinės architektūros įmonės „Gensler“ tyrimo rezultatai parodė, kad produktyviausiai dirba tie darbuotojai, kurie gali dirbti ne tik modernioje darbo vietoje, bet ir aplinkoje, kur inovatyvumas, erdvės patrauklumas bei bendradarbiavimo galimybės susijungia į visumą“, – dalijosi bendrovės atstovas.
Išmani ekosistema inovatyviam verslui
Anot K.Hogg, „Samsung“ siekia kurti darbo vietas, kurios leistų būti produktyvesniems, suteiktų galimybę personalizuoti darbo aplinką bei užtikrinti darbuotojų saugumą.
Naujausias „Samsung“ sprendimas verslui – „SmartThings Pro“ – perkelia išmaniųjų namų technologijas į biurų aplinką, taip didinant tvarumą, automatizuojant operacijas ir gerinant darbo komfortą.
„Naudodamiesi „SmartThings Pro“, darbuotojai gauna prieigą prie išmanios, dirbtiniu intelektu pagrįstos sistemos. Ji leidžia patogiai rezervuoti darbo vietas, susitikimų kambarius ar daiktų saugojimo spinteles, valdant viską išmaniaisiais įrenginiais, tokiais kaip telefonai ar ID kortelės. Ši sistema suteikia galimybę personalizuoti darbo aplinką – reguliuoti oro kondicionavimą, apšvietimą ir kitus parametrus pagal individualius darbuotojų poreikius”, – pasakojo „Samsung“ atstovas.
Pasak K.Hogg, „SmartThings Pro“ taip pat padeda efektyviau valdyti išmaniuosius įrenginius, stebėti darbo aplinkos būklę ir analizuoti duomenis per vieningą valdymo skydelį. Tokiu būdu darbuotojai gali dirbti tvariau, efektyviau ir ekonomiškiau.
„Visas reikiamas technologijas jau turime. Dabar galime visus šiuos produktus sujungti į vieną sistemą, kuriančią išmanias ir įkvepiančias darbo aplinkas. Mano patarimas visiems verslams – pradėkite planuoti, kokius pokyčius technologijos atneš į darbo aplinką, ir pradėkite ruoštis šiems pokyčiams jau dabar. Mes esame čia, kad jums padėtume”, – savo kalbą patarimu ir palaikymo žodžiu baigė K.Hogg.