Atgijo sena grėsmė, nutaikyta prieš patiklius internautus

Saugumo sprendimų kūrėja ESET nustatė naujai suaktyvėjusią globalią sukčių kampaniją, naudojančią kenksmingą programą „HTML/FakerAlert“. Vartotojai ant sukčių kabliuko užkimba gavę pranešimą, kad jų kompiuterius neva atakuoja virusas, ir įsidiegę sukčių pranešime siūlomą neva padėsiantį „saugumo sprendimą“, rašoma ESET pranešime spaudai.
Kibernetinė ataka
Kibernetinė ataka / 123rf.com nuotr.

Taip vadinamas techninės pagalbos sukčiavimas yra naudojamas nusikaltėlių ne vienerius metus. Gana dažnai tokių atakų metu ne tik platinamos kenksmingos programos, bet ir pelnomasi iš brangių tarptautinių skambučių, kai sukčiai aukas įtikina neva kilusią problemą spręsti telefonu.

Kenksminga programa „HTML/FakeAlert“ pirmą kartą buvo nustatyta 2009 m. pabaigoje, tačiau iki šiol nepasižymėjo dideliu aktyvumu. Kenkėjas suaktyvėjo šių metų antrąjį ketvirtį. Rugsėjo 17 d. globalus „HTML/FakeAlert“ užkrato lygis pasiekė rekordinius 2,21 proc.

ESET saugumo tyrėjai nustatė, kad kenksminga programa per mėnesį pasiekė 24,98 proc. paplitimo lygį Prancūzijoje, 24,78 proc. – Kanadoje, 15,43 proc. – JAV, 10,40 proc. – Jungtinėje Karalystėje, 8,98 proc. – Ispanijoje.

„Techninės pagalbos sukčiavimas itin populiarus tarp angliškai kalbančių vartotojų, nes tai didelė ir ekonomiškai perspektyvi tikslinė vartotojų grupė. Tačiau „HTML/FakeAlert“ atveju matome, kad sukčiai taikosi ir į kitomis kalbomis bendraujančias vartotojus“, – teigia ESET EMEA regiono IT saugumo specialistas Ondrejus Kubovicas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų