Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Atmintinė atostogaujantiems: kaip apsaugoti telefoną paplūdimyje?

Vasara įsibėgėjo ir vis daugiau žmonių skuba į pajūrį. „O kas nemėgsta saulės, smėlio ir gaivaus vandens?“ – paklausite Jūs. Vis dėlto, šie dalykai kai kam tikrai nepatinka – Jūsų išmaniajam telefonui.
Nuotraukos iš paplūdimio – vienos dažniausių, kuriomis dalinamės socialiniuose tinkluose
Nuotraukos iš paplūdimio – vienos dažniausių, kuriomis dalinamės socialiniuose tinkluose / 123rf.com nuotr.

Tad siūlome laikytis trijų auksinių taisyklių, kad leisdami laiką paplūdimyje, jam nepakenktumėte.

1. Saulės voniomis telefono nelepinti

„Stenkitės apsaugoti savo išmanųjį telefoną nuo tiesioginių saulės spindulių. Tai vienas svarbiausių dalykų, kurio neturėtumėte užmiršti vasarą. Priešingu atveju, karštis stipriai sutrumpins baterijos gyvavimo laiką arba visiškai ją sugadins“, – įspėja Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

Anot specialisto, būdami paplūdimyje, prietaisams turite surasti pavėsį, laikyti kuprinėje ar po rankšluosčiu. Taip pat, gyvendami atostogų režimu, nepamirškite telefono mašinoje, kurioje saulėtomis vasaros dienomis gali būti itin karšta.

2. Apsaugoti nuo smėlio pavojų

Savo išmanųjį paplūdimyje ne ką labiau reikėtų saugoti ir nuo smėlio. Telefonas labai greitai juo aplimpa – smėlio prilenda į garsiakalbius, mikrofoną, mygtukus ir įvairias jungtis. „Ypač saugokite krovimo jungtį, nes, dėl joje susikaupusio smėlio, telefonas gali tapti nebeįkraunamas“, – pabrėžia S. Skupas.

Tam, kad taip nenutiktų, specialistas rekomenduoja telefoną laikyti specialiame dėkle. O jei smėlio vis tiek pakliuvo, jį ar kitas smulkias dulkes pataria išpūsti paprastu suspausto oro balionėliu (galima nusipirkti elektroninių prekių parduotuvėje), nukreipus jo šiaudelį į užterštas vietas.

3. Pliuškentis vandenyje - nebent su atspariu vandeniui

Kai kurie gamintojai siūlo vandeniui atsparius išmaniuosius telefonus. Pavyzdžiui, naujausi „Galaxy S7” telefonų modeliai turi IP68 standartą, kurio dėka jie gali išbūti vieno metro vandens gylyje net pusvalandį. Tokių telefonų savininkai, S. Skupo teigimu, net ir filmuoja po vandeniu.

Vis tik, jei telefonas nėra vandeniui atsparus, reikia vadovautis keliais svarbiais patarimais. Pirma, neatsiliepti į skambučius ir netikrinti SMS žinučių ką tik išlipus iš vandens. Antra, išmaniajam vis dėlto sušlapus, jį palaikyti sausų ryžių inde. „Jei telefonui teko rimtos „maudynės“ jūroje, geriau tiesiog jį išjunkite ir pristatykite į servisą, kur vandenį išvalys profesionalai“, – rekomenduoja pašnekovas.

Dar vienas sprendimas norintiems jaustis ramiai dėl savo telefono – draudimas. Paprastai telefonus galima apdrausti tiek nuo ekranų dūžių, tiek nuo vandens žalos. Nelaimės atveju, apdrausto telefono remontas kainuos mažiau ir, tikėtina, bus atliktas greičiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos