Atrastas dar vienas šnipinėjimo virusas, kuris veikė ir Lietuvoje

Rusijos kompiuterinio saugumo kompanija „Kaspersky Lab“ skelbia radusi dar vieną šnipinėjimo virusą, kuris veikė bemaž 40-yje valstybių, tarp jų – ir Lietuvoje.
Pastarųjų savaičių įvykiai saugumo specialistus privertė gerokai sunerimti – aptiktas sudėtingiausias visų laikų šnipinėjimo virusas „Flame“.
Pastarųjų savaičių įvykiai saugumo specialistus privertė gerokai sunerimti – aptiktas sudėtingiausias visų laikų šnipinėjimo virusas „Flame“. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kenkėjiška programa pavadinimu „NetTraveler“, specialistų vertinimu, veikė apie dešimtmetį, o jos aktyvumo pikas buvo 2010–2013 metais, praneša „RIA Novosti“. Ja buvo užkrėsta daugiau nei 350 kompiuterinių sistemų visame pasaulyje.

Virusas plito šlamštlaiškiais: atidarius el. laiške prisegtą dokumentą virusas, pasinaudodamas „Microsoft Office“ pažeidžiamumu, užkrėsdavo kompiuterį.

„Kaspersky Lab“ iliustr./Šnipinėjimo viruso „NetTraveler“ paplitimas
„Kaspersky Lab“ iliustr./Šnipinėjimo viruso „NetTraveler“ paplitimas

„Pagrindiniai „NetTraveler“ viruso kūrėjų interestai buvo šnipinėjimas kosmoso tyrimų, nanotechnologijų, energijos gamybos, branduolinės energetikos, lazerių, medicinos ir ryšių sektoriuose“, – nurodo „Kaspersky Lab“.

Aktyviausiai virusas plito Mongolijoje ir Rusijoje, taip pat Indijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Kinijoje, Tadžikistane, Pietų Korėjoje, Ispanijoje bei Vokietijoje. Jo pėdsakų buvo aptikta ir Lietuvoje, tiesa, kokias institucijas ir kokiu tikslu mūsų šalyje jis šnipinėjo nėra aišku.

Manoma, kad virusui pavyko nugvelbti daugiau nei 22 gigabaitus informacijos. Virusas vogė kompiuterinių sistemų sąrašus, stebėjo klaviatūros mygtukų paspaudimus, slapčia siuntė įvairius dokumentus (PDF, „Excel“ lenteles, „Word“ dokumentus ir kt.). Taip pat kenkėjiška programa kompiuteriuose palikdavo „atidarytas duris“ informacijos vagystėms.

Primename, kad šįmet sausį skelbta, jog Lietuvoje šnipinėjimo veiklą vykdė ir virusas „Red October“, nukreiptas į koduotų ES ir NATO dokumentų vagystes. Tiesa, Lietuvos institucijų ekspertai tikino šio viruso veiklos neužfiksavę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų