„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
18:24

„Atsibus tarp visiškai nepažįstamų žmonių“: beveik prieš 60 metų užšaldytas žmogus vis dar laukia prisikėlimo

1967 m. sausio 12 d. mirė 73 metų Džeimsas Bedfordas. Jis ilgą laiką sirgo inkstų vėžiu, o metastazės jau buvo pasiekusios plaučius. Sakysite, nieko ypatingo, bet klystate. D.Bedfordas nebuvo kremuotas ar palaidotas karste, jis tapo pirmuoju žmogumi, kuris buvo užšaldytas, ketinant jį atgaivinti vėliau – kai mokslas ir technologijos bus pakankamai pažengusios, kad išgelbėtų jį nuo mirties.
Džeimso Bedfordo užšaldymas
Džeimso Bedfordo užšaldymas / Rare Historical Photos

Kada tiksliai žmonija žengė pirmuosius žingsnius vadinamojo kriokonservavimo mokslo srityje? Ar tada, kai tai pirmą kartą buvo paminėta mokslinės fantastikos literatūroje? Tada galėtume kalbėti apie XX a. pradžią, apie, tarkime, Neilo R.Joneso „Džeimsono palydovą“ (The Jameson Satellite).

Tačiau ar nebūtų logiškiau pradėti nuo to momento, kai kriokonservavimas buvo pirmą kartą rimtai konceptualizuotas? Tokiu atveju tai būtų 1962 m. Roberto Ettingerio knyga „Nemirtingumo perspektyva“ (The Prospect of Immortality).

Tačiau šaltesni protai neabejotinai pasakys, kad kriokonservavimas prasidėjo tik tada, kai pirmą kartą kas nors buvo sėkmingai kriokonservuotas. Jei ir jūs taip manote, tuomet šis straipsnis bus pačiu laiku, nes čia apžvelgsime pirmojo ateičiai užšaldyto žmogaus – Džeimso Bredfordo – istoriją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“