Vienas iš 30 tonų sveriančių „M2 Bradley“, priskirtų Ukrainos kariuomenės 47-ajai mechanizuotajai brigadai, paleido kelis šūvius iš 25 milimetrų automatinio pabūklo, o paskui nuvažiavo, palikdamas antrąjį „Bradley“ tęsti puolimą vos kelių dešimčių metrų atstumu.
Antrojo M-2 (pastarųjų Jungtinės Valstijos pernai padovanojo Ukrainai beveik 200 – aut.) trijų žmonių įgula pradėjo šaudyti 25 milimetrų šarvuočiais. Štai tada ir įvyko beveik katastrofa.
Toliau pateikiamas M-2 įgulos liudijimas, kurį skelbė Ukrainos televizijos kanalas „TCH“. „Šaudėme iš visų jėgų“, – „TCH“ pasakojo kulkosvaidininkas Serhijus. „Iš pradžių su prieštankiniais ginklais. O paskui susidūrėme su problemomis“, – pripažino jis.
Neaišku, kokios tai buvo problemos. Galbūt įgulai pritrūko šarvus pramušančių šaudmenų. Bet kuriuo atveju teko pereiti prie kitų, ne tokių galingų šaudmenų – greičiausiai didelės sprogstamosios galios.
Smūgiams, kuriuos Serhijus padarė šarvus pramušančiais šaudmenimis, nepavyko prasiskverbti pro T-90 papildomai sumontuotus reaktyviuosius šarvus, jau nekalbant apie šimtų milimetrų kompozitinį šarvą.
Būtent dėl šio šarvo tankas T-90 gali pasipriešinti pėstininkų kovos mašinai M2, turinčiai daug plonesnius šarvus, esant kitoms vienodoms sąlygoms.
Tą dieną Stepovėje pastarųjų nebuvo. Nepaisant to, kad mokymus Tačiau Serhijus rado sprendimą, žvelgdamas į M-2 valdymą lyg į vaizdo žaidimą.
Negalėdamas prasiskverbti pro 51 toną sveriantį T-90, Serhijus nusitaikė į trapią tanko optiką. „Norėjau jį apakinti, kad jis negalėtų išvažiuoti.“
Daužydamas T-90 vieno kilogramo svorio autokanono šoviniais, Serhijus suveikė dalis tanko sprogstamųjų reaktyvinių šarvų ir sunaikino optiką.
Tanko bokštelis ėmė suktis, tankas tapo nevaldomas ir rėžėsi į medį. Trys įgulos nariai išsigelbėjo. Pranešama, kad vienas pateko į nelaisvę. Vėliau Ukrainos FPV (angl. first-person view) dronas galutinai baigė T-90 sunaikinimo operaciją. Jo nuolaužos dar po kelių dienų tebebuvo mūšio lauke.
Sumani Serhijaus taktika rodo, kaip sunku IFVIFV +1,3 proc. – net tokiam subalansuotam, koks yra M-2 – artimoje kovoje įveikti tanką. Tačiau jo taktika taip pat pabrėžia, kad bet kokioje sunkioje kovoje įgūdžiai yra ne mažiau svarbūs nei įranga.